Přihlášené projekty

Zateplení fasády bytového domu RAINBOW PLAZA

Rekonstrukce: Na Louži 258/13, Praha 10 - Vršovice
Investor: Ing. Jan Žižka
Projektant: Atelier 24 spol. s r.o.
Zhotovitel: Jiří Vobinuška

Rekonstruovaný objekt původně sloužil pro potřeby Osvobozené domácnosti s umístěnou technologií prádelny a čistírny. Jedná se o kombinaci zděného systému s monolitickými železobetonovými stropy a v části objektu je konstrukční systém tvořen železobetonovým skeletem. Objekt byl rekonstruován a dostavěn do kompaktního celku, kde 1. a 2. nadzemní podlaží slouží jako administrativní prostory. Rekonstruované 3. nadzemní podlaží bylo upraveno pro bydlení a je zde realizováno 9 bytových jednotek. Nástavba 4. a 5. nadzemní podlaží byla navržena čistě pro bydlení. V rámci 4. nadzemního podlaží je 9 bytových jednotek. V rámci 5. nadzemního podlaží je pak samostatný byt. Celý objekt byl zateplen fasádním systémem Baumit DUO EPS a opatřen fasádní omítkou Baumit SilikonTop, StarTop a PuraTop. Sokl byl zateplen extrudovaným polystyrenem a opatřen povrchovou úpravou MosaikTop Natural Line.

Bydlení Brâník

Novostavba objektu určeného k bydlení (RD a BD): Ke Krči 1873/60, Praha 4-Braník
Investor: Trigema a.s.
Projektant: Qarta architektura s.r.o.
Zhotovitel: Trigema Building a.s.

Chytré bydlení @Braník nebo také zkráceně Bydlení Brâník je nový rezidenční areál, který je citlivě zasazen do lokality pražského Braníka. Jednotlivé bytové domy areálu mají maximálně 5 nadzemních podlaží. Každý z bytů je vybavený balkonem nebo terasou. Ty doplňují rodinné domy, které jsou určeny té nejnáročnější klientele. Díky promyšlenému konceptu Trigema Chytré bydlení nabízí projekt celou řadu výhod – například okenní trojskla, komplexně navržené bytové dispozice, podlahové vytápění bytů. Parkování je zajištěno v podzemních garážích. Ještě vyšší kvalitu bydlení poskytnou rodinné domy s nadstandardně velkými zahradami, které jsou orientovány jižním směrem. Braník je jednou ze svébytných pražských čtvrtí, která má svůj genius loci. Charakteristická je pro ni mimo jiné i sousedská pospolitost a bohaté možnosti trávení volného času.

Lifestyle City Home - Řadové domy Ostrava-Nová Bělá

Novostavba objektu určeného k bydlení (RD a BD): Kaminského 647/31, Ostrava
Investor: LIFESTYLE - kanadské dřevostavby Ostrava, s.r.o.
Projektant: Ing. arch. Janusz Galuszka
Zhotovitel: LIFESTYLE - kanadské dřevostavby Ostrava, s.r.o.

Projekt LIFESTYLE CITY HOME nabízí příjemné bydlení v zajímavé Ostravské lokalitě - městské části Nová Bělá. Jedná se o originální kanadskou nízkoenergetickou výstavbu rodinných domů na klíč. Komfortní bydlení se všemi standardy 21.století. Zcela nové soukromé Ostravské Residenční bydlení za vjezdovou bránou v originál kanadské technologii výstavby. Každý dům má svou vlastní zahradu, vnitřní dispozice domu 3+kk a 4+kk vždy o zastavěné ploše 99-103 m2 a užitnou plochou 90-93 m2. Fasáda jednotlivých domů je provedena v systému Baumit DUO s povrchovou úpravou Baumit NanoporTop a Baumit CreativaTop.

Regenerace zchátralého objektu bývalého mlýna v centru Chabařovic

Rekonstrukce: Husovo náměstí č. p. 2, Chabařovice
Investor: Město Chabařovice
Projektant: KOTIŠ Architekt
Zhotovitel: Metrostav a.s.

Přestavovaný objekt býval parním mlýnem, který byl s nejvyšší pravděpodobností nástupcem původního mlýna s poháněného vodní silou. Stávající novodobé omítky byly nahrazeny hladkou fasádou, stáčenou z ruky dřevěným hladítkem. Dle dochovaných prvků byly doplněny prvky chybějící. Zazděná okna byla obnovena a zároveň byly sjednoceny světlé rozměry otvorů. V objektu jsou ponechány repasované historické výplně otvorů. Nové okenní výplně byly provedeny jako dřevěné repliky oken původních. Okolo oken jsou doplněny šambrány s uchy (profilace šambrán převzaty z modelace šambrán oken v patře). Doplněny byly rovněž kordónová římsa a podokenní římsa v patře. Na východní fasádě v místě průjezdu byl rehabilitován vstup do objektu. Na dvorním průčelí východního křídla je zachována pavlač, která byla z tepelně-technických důvodů uzavřena stěnou z dřevěných oken. Byla zachována a opravena brána navazující západně na jižní křídlo domu. Brána byla restaurována do původní podoby památkovým způsobem. Do zrekonstruovaného objektu se hledají funkce, které by uměly oživit rehabilitované veřejné prostory (kafeterie, kadeřnictví, nájemné administrativní plochy atd.).

BD Zateplení fasády

Rekonstrukce: U Pošty, Jablonec nad Nisou
Investor: Soukromý investor
Projektant: Ing. Tomáš Štejfa
Zhotovitel: MistavroCZ s.r.o.

Zateplení fasády bytového domu.

Komplexní zateplení domu

Rekonstrukce: Devonská 1000/3, Praha 5 - Hlubočepy
Investor: Splečenství vlastníků Domu Devonská 1000/3
Projektant: ARCADA PROJEKT
Zhotovitel: NIAS spol. s r.o

Komplexní zateplení bytového domu v rámci programu "Nová Zelená úsporám". Použitý materiál : hlavní plochy - minerální vata FKD-S Thermal 14cm, ostění a podhledy - FKD RS 3-4cm, armovací stěrka ProContact. Balkóny - fasádní desky Resolution 10cm, sokl - XPS TOP P GK 10 cm , armovací stěrka StarContact, hmoždinky Baumit S a N, sklotextilní síťovina StarTex, omítka SilikonTop 1,5 mm odstín 0017, na soklu mozaiková omítka M327.

Rodinný dům s výhledem na Písecké hory

Novostavba objektu určeného k bydlení (RD a BD): Okružní 449, Hradiště, Písek
Investor: Ing. Michal Kudrle
Projektant: Racek atelier s.r.o.
Zhotovitel: RR zednické práce v.o.s.

Objekt rodinného domu je navržen jako částečně podsklepený. Nahrává tomu fakt, že dům je umisťován do mírného svahu a tak objekt garáže, pro dvě osobní auta, je částečně zapuštěn pod terén. Velkorysost je v zastavěné ploše objektu, která činí 294,0 m2. Návrh dělí rodinný dům na část klidovou, část provozní a část společenskou. Z komunikace je přímý přístup do garáže. Je to část, která je částečně zapuštěná pod upravený terén a jedná se o část provozní. Z garáže je oddělený vstup na schodiště do hlavního obytného podlaží. Schodiště je odděleno dveřmi jak v garáži, tak nahoře před vstupem do hlavní chodby. Hlavní obytné podlaží je členěno na dvě části a to společenskou a klidovou – soukromou. Společenskou část tvoří hlavní pobytová místnost – obývací pokoj, kuchyně a jídelna s lukrativním výhledem na město Písek. Část klidovou tvoří pokoj pro hosty, 2 dětské pokoje, ložnice s velkou šatnou a soukromá koupelna. Mezi těmito zónami je spojovací krček, přístupný z hlavní chodby, který obsahuje pohotovostní WC, koupelnu pro hosty a technickou místnost. Tvarově je dům navržen do tvaru L, který koresponduje s tvarem parcely a svahu. Půdorys domu je členěn do L tak, aby vzniklo pohodlné venkovní zákoutí (terasa) na klidné sezení částečně kryté pod předsazenou římsou – přístupná z obývacího pokoje. Stejně tak vstup je zapuštěn do hmoty zdiva, aby vzniklo kryté místo před povětrností a deštěm.

Multifunkční dům Oko

Rekonstrukce: tř. Tomáše Baťi 508, Zlín
Investor: OBEK SERVIS a.s.
Projektant: S-projekt plus, a.s.
Zhotovitel: PSG Construction a.s.

Obchody. Kanceláře. Ordinace. To je ve zkratce nový multifunkční dům OKO ve Zlíně, který vznikl rekonstrukcí objektu z 60. let minulého století. Budova dříve sloužila pro projektový ústav a po celou dobu užívání nebyla rekonstruována. Záměrem investora bylo budovu otevřít veřejnosti a nabídnout část prostor pro komerční účely. Výsledkem je vybudování moderního bezbariérového polyfunkčního objektu s pronajímatelnými plochami pro komerční využití – obchody, stravovací zařízení, ambulantní lékařská pracoviště a administrativu. Kompletní rekonstrukce zahrnovala jak samotnou obálku objektu (fasády, hliníkové výplně), tak vnitřní úpravy (demontáž stávajících příček, bourání podlah, doplnění statického vyztužení objektů, realizace nových dispozic a technologických tras). Součástí projektu bylo také vybudování zcela nového parkovacího objektu a úprava přilehlých venkovních ploch.

RD Masarykova čtvrť

Novostavba objektu určeného k bydlení (RD a BD): Roubalova, Brno
Investor: soukromý investor
Projektant: Europrojekta
Zhotovitel: ORAK stavební společnost s.r.o.

Moderní vila v centru Brna, která je postavena ve funkcionalistickém stylu a je architekty navržena s výrazným kulatým nárožím a dvěma kruhovými okny v protilehlých částech domu. Tyto prvky ,které vyžadují značnou řemeslnou zručnost ,dodávají budově jedinečný a sofistikovaný vzhled. Funkcionalistický styl tohoto domu, se vyznačuje hladkými liniemi, jednoduchými tvary a zdůrazněním funkčnosti budovy. Tato vila v centru Brna je skvělým příkladem toho, jak lze funkcionalistický styl použít k vytvoření jedinečného a moderního architektonického díla.

Kay River Lofts - RCP

Novostavba objektu určeného k bydlení (RD a BD): Rohanské nábřeží, Praha
Investor: Karlín Group, s.r.o.
Projektant: Ivan Kroupa Architekti
Zhotovitel: ELSEREMO

KAY River Lofts, stylové bydlení v blízkosti centra Prahy, nabízí 55 bytů a penthousů s mimořádnými standardy, velkorysými terasami a úchvatnými výhledy na řeku Vltavu a pražské panoráma. Praha 8-Karlín je jednou z nejžádanějších pražských lokalit díky své centrální poloze a kosmopolitní atmosféře. Výjimečné bydlení na břehu Vltavy – KAY River Lofts

Rekonstrukce RD Studánecká

Rekonstrukce: Studánecká 266, Liberec -Stráž nad Nisou
Investor: Petr Lupač
Projektant: Melichar Zdeněk
Zhotovitel: MistavroCZ s.r.o.

Kompletní rekonstrukce RD. Provedeny veškeré rozvody. Tepelné izolace podlah a stěn. Nové omítky komplet, SDK podhledy, parketové podlahy. 2x nové koupelny. Nová terasa. Zámečnické práce - zábradlí terasy. Nově obyvatelné podkroví. Výměna oken a dveří. Střešní krytiny. Fasáda s ozdobnými prvky, podokenní profily zakoupeny, šambrány a ozdoby ve štítech ručně vyrobeny.

Rekonstrukce bytového domu, ul. U Tiskárny 539/2, Ostrava

Rekonstrukce historického objektu: U Tiskárny 539/2, Ostrava
Investor: Statutární město Ostrava, městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz
Projektant: MS - Projekce s.r.o.
Zhotovitel: SUBSTAV Invest s.r.o.

Předmětem zakázky byla celková rekonstrukce původně památkově chráněného objektu. Jedná se rohový dům v řadové zástavbě postavený v tradiční zděné technologii se sedlovou střechou. Obnova fasády byla provedena pomocí materiálů Baumit Přednástřik + jádrovou omítkou Baumit Manu 2, následně celoplošně provedena renovační stěrka se štukovým povrchem Baumit MultiFine opatřena silikátovým fasádním nátěrem Baumit SilikatColor.