Přihlášené projekty

KONGRESOVÝ HOTEL čp. 371 - STAVEBNÍ ÚPRAVY, PŘÍSTAVBA

Rekonstrukce: Akademika Bedrny 371/12, Hradec Králové
Investor: STAKO hotel s.r.o.
Projektant: Žárovka architekti
Zhotovitel: S T A K O společnost s ručením omezeným

Moderní čtyřhvězdičkový hotel vznikl rekonstrukcí a dostavbou budovy zchátralého objektu z roku 1986, který desetiletí kazil vzhled města Hradce Králové. Nová reprezentativní budova tak nejen zdobí levý břeh Labe v lokalitě Aldis, ale předně rozšiřuje ve spolupráci s kongresovým centrem turistické a kongresové možnosti krajského města. Budova EA CONGRESS HOTEL ALDIS o sedmi nadzemních podlaží nabízí ubytovací a kongresové služby na špičkové úrovni. Ve čtyřech patrech je pro návštěvníky hotelu k dispozici ubytování ve 101 nadstandardně vybavených pokojích, ve 2. nadzemním podlaží kongresové prostory s moderní audiovizuální technikou a kapacitou až 200 osob. V nejvyšších patrech budovy mohou hosté navštívit wellness centrum se saunou a odpočinkovou zónou s výhledem na město nebo využít soukromé VIP salónky s vyhlídkovou terasou. Přízemí hotelu vítá hosty recepce, stylová restaurace s barem a oddělená snídaňová restaurace. V 1. podzemním podlaží je technické zázemí hotelu a kryté parkovací stání. Interiér hotelu je citlivě laděn a zdoben originální autorskou grafikou a dekoracemi. Jednotlivé designové prvky navazují na architekturu významných osobností stavitelství v Hradci Králové Jana Kotěry a Josefa Gočára. Stavba byla projektována s důrazem na úsporu energií a využití nejmodernějších technologií. Za zmínku stojí mimo jiné moderní systém vzduchotechniky, chlazení, ovládání měření a regulace. Zajímavým konstrukčním řešením je použití systému předpínaných výztuží. Ve stropní konstrukci nad 2. NP je provedena přechodová konstrukce s železobetonovými průvlaky, železobetonovými dodatečně předpjatými průvlaky na větší rozpony a zesílenou dodatečně předpjatou deskou, umožňující přechod skeletové konstrukce na stěnový systém vyhovující dispozicím s hotelovými pokoji.

DEPO

Rekonstrukce: Za výtopnou 3194, Tábor
Investor: VAKU STAV s.r.o.
Projektant: VAKU STAV s.r.o.
Zhotovitel: VAKU STAV s.r.o.

Rekonstrukce bývalého železničního depa na ubytovací zařízení.

Zateplení rodinného domu

Rekonstrukce: Tyršova 464, Hodkovice nad Mohelkou
Investor: Pavlína Bartošová
Projektant: Fasády - Šmíd - Jana Šmídová
Zhotovitel: Fasády - Šmíd - Jana Šmídová

Kompletní zateplení staršího rodinného domu systémem Baumit Open, část Baumit Open Plus. Výroba a montáž parapetů. Zhotovení plastických šambrán u oken v přední části, dále zapuštění fasádních dvířek do fasády ( 4x ). Finální fasáda byla použita Baumit Nanopor Top, v soklové části po obvodu, marmolit Baumit. Na přání zákazníka byla zhotovena malá nika, pro panu Marii. Celková hrubá výměra : 256 m2.

RD Rudolfov

Rekonstrukce: Rudolfovská 166/3, Rudolfov u Českých Budějovic
Investor: Jakub Lošek
Projektant: Svépomocí
Zhotovitel: Jakub Lošek

Rekonstrukce historické fasády pomocí nátěru FlexaColor. Díky citlivé vybraným barvám došlo k zachování historického vzhledu stavby.

Stavební úpravy objektu č. parcely 5132, k. ú. Havlíčkův Brod

Rekonstrukce: Havlíčkův Brod
Investor: Ing. Pavel Křehlík
Projektant: STAVOTHERM- PROJEKCE, spol.s r.o.
Zhotovitel: Svépomocí

Nová fasáda byla provedena v rámci rekonstrukce bývalé kotelny na kancelářský objekt. Celý objekt byl zateplen polystyrenem tl.20cm a opatřen finální omítkou Baumit CreativTop fine včetně všech systémových vrstev. Následně byl proveden nátěr Baumit Metallic. Fasáda byla rozdělena na obdélníkové plochy , ve kterých se střídá vertikální a horizontální linkování zubovým hladítkem. Na soklovou část objektu byl použitý Baumit CreativTop Fine 0912 a Baumit CreativTop Silk0913, povrchová úprava imitace pohledového betonu, spodní část opatřena Al plechem. V poslední etapě / r.2024 / bude na připravené latě upevněn obklad z kompozitnich desek FUNDERMAX 0927 NT

Rekonstrukce a zateplení obvodového pláště Polikliniky Barrandov

Rekonstrukce: Krškova 807/21, Praha 5 - Hlubočepy
Investor: Městská část Praha 5
Projektant: BIANCO ARCHITECTS S.R.O.
Zhotovitel: Kasten, spol. s r.o.

Snížení energetické náročnosti provozu, komfortnější a modernější prostředí je výsledkem rekonstrukce polikliniky z 80. let v Krškově ulici na Barrandově. Povrchové úpravy čtyř tisíc metrů čtverečních fasád vychází z původního architektonického řešení. Budovu prozářila bílá omítka a v kombinaci s cihlovým obkladem a novým značením bylo docíleno moderního vzhledu polikliniky. V rámci úprav došlo k přesunu venkovních klimatizačních jednotek z pláště budovy na střechy objektů. Budova Polikliniky Barrandov v Krškově ulici má tvar dvou obdélníků uspořádaných do tvaru písmene „T“. Rekonstrukcí došlo k výměně oken a vstupních portálů (hliníkové profily v šedém odstínu, zasklená izolačním trojsklem s minimální hodnotou součinitele prostupu tepla U=0,9 W/m2K. Celková max. hodnota pro okenní výplně bude U=1,1 W/m2K), zateplení obvodového pláště (minerální izolant tl. 160, 100 mm s dekorativní silikonovou omítkou doplněnou obkladovými páskami pro zachování původního vzhledu), střešního pláště a teras, výměně slunolamů a klempířských prvků, výměně a doplnění klimatizačních jednotek, zateplení stropů společných prostor a chodeb včetně výměny osvětlení. Na základě provedené rekonstrukce došlo k významnému snížení energetické náročnosti budovy a úspoře provozních nákladů.

RD Karla Hampla

Rekonstrukce: Karla Hampla 460, Poděbrady
Investor: Soukromá osoba
Projektant: Soukromá osoba
Zhotovitel: Galimax s.r.o.

Zajímavé zadání na rekonstrukci fasády se objevilo v Poděbradech pro rodinný řadový dům z třicátých let minulého stolení. Dům měl původní, i když v průběhu času barevně a materiálově upravovanou fasádu. Zadání od investora a zároveň projektanta bylo zdánlivě jednoduché Maximálně zachovat původní členění fasády, ale zároveň splnit tepelné požadavky na moderní bydlení.

Hotel Element, Lipno nad Vltavou

Novostavba nebytového objektu: Lipno nad Vltavou 330, Lipno nad Vltavou
Investor: Hotel Element
Projektant: Atelier A8000
Zhotovitel: Swietelsky Stavební S.r.o.

Zateplení novostavby hotelu a prodejen v Lipně nad Vltavou, realizováno ze zateplovacího systému Baumit Duo s povrchovou úpravou CreativTop ve variantě zatírání.

Oprava průčelní fasády domu

Rekonstrukce historického objektu: Veletržní 30, Praha
Investor: Danuše Hašková
Projektant: FALCO Investment s.r.o.
Zhotovitel: FALCO Investment s.r.o.

Oprava historické průčelní části fasády domu na adrese Veletržní 30 s použitím skladby v systému Baumit. Oprava byla prováděna v souladu s požadavky Závazného stanoviska Odboru památkové péče, magistrátu hlavního města Prahy.

Zdravotní středisko PROBE

Novostavba nebytového objektu: Masarykova, Nové Město na Moravě
Investor: PROBE trade s.r.o.
Projektant: Projekční kancelář Pelikán
Zhotovitel: FASÁDY KAŠPÁREK s.r.o.

K provedení fasády bylo použit zateplovací systém s minerální deskou tl. 160 mm a 200 mm, lepený a stěrkovaný Baumit ProContact. Povrchová úprava provedena pomocí omítky Baumit SilikonTop (odstín 0899, 0892), některé plochy zvýrazněny kreativní technikou pomocí omítky Baumit CreativTop (odstín 0896).

Rezidence Libeňský park

Novostavba objektu určeného k bydlení (RD a BD): Vojenova, Praha
Investor: CENTRAL GROUP Nové Pitkovice III, a.s.
Projektant: CENTRAL GROUP
Zhotovitel: CASADOMANI, s.r.o.

Rezidence Libeňský park se nachází v moderní a rychle se rozvíjející lokalitě Prahy 8, v širším centru metropole a doslova jen pár kroků od stanice metra B – Palmovka. Ve třech energeticky úsporných domech je celkem 156 nadstandardních bytů s efektivními dispozicemi 1+kk až 4+kk. Originálně architektonicky řešené domy mají dřevěná eurookna a skleněná zábradlí na balkonech. Nadstandardně je navržena i fasáda domů s cihelnými pásky deskami cembrit a systémem KZS od firmy Baumit. Všechny byty mají balkon, terasu, lodžii nebo předzahrádku. Přímo v bytovém areálu vznikne malý park.

RD Sedlákovi, Velké Skaliny

Novostavba objektu určeného k bydlení (RD a BD): Velké Skaliny, Velké Skaliny
Investor: p. Sedlák
Projektant: -
Zhotovitel: Josef Vobr

Citlivě provedená realizace fasády na novostavbě RD v Novohradských horách. Vzhledem k blízkému okolí souznějícímu s přírodou se investor rozhodl k částečnému využití CreativTopu v imitaci dřeva.