Přihlášené projekty

Zateplení a renovace fasády RD

Rekonstrukce: Sportovců, Hať
Investor: manželé Kočí
Projektant: Ing. Lukáš Koval
Zhotovitel: SD HOUSE - Ing. Daniel Seemann

Jedná se o architektonicky velmi zajímavý objekt vystavený počátkem 80.let 20.stol. Záměrem bylo provedení zateplení obvodového pláště a využití potenciálu tohoto nestandardně řešeného objektu. S ohledem na jeho členitost bylo realizováno dvojí materiálové rozložení, kdy předstupující plochy tvoří zářivě bílý odstín provedený samočistící omítkou NanoporTop. Zatímco plochy zasazené směrem do středu objektu jsou realizovány použitím dekorativní omítky MosaikTop řady Natural Line s vloženými slídovými vločkami. Tyto plochy vytváří velice povedený estetický dojem fasády při různém pozorovacím úhlu a proměnlivých světelných podmínkách.

Zateplení fasády bytového domu, ul. V Luzích, Jablonec nad Nisou

Rekonstrukce: V Luzích 1255/23, Jablonec nad Nisou
Investor: Neuvedeno
Projektant: Neuvedeno
Zhotovitel: Plynová zařízení s.r.o., Smržovka

Jedná se o zateplení stávající fasády bytového domu. Původní fasáda byla opatřena šambránami, římsami a ozdobnými prvky. Snahou bylo zachovat část těchto prvků i po provedení zateplení a ponechat objektu tak co nejvíce původní vzhled. Zateplení objektu bylo provedeno zateplovacím systémem BAUMIT PRO s omítkou SilikonTop. Na zateplovací systém byly osazeny prefabrikované ozdobné prvky ( šambrány, římsy ). Tyto prvky byly opatřeny fasádním nátěrem Baumit SilikonColor. Barevně byla zvolena osvědčená kombinace okrovo-oranžové plochy a bílých dekorativních prvků.

RD 1288/2 Úhřetice

Novostavba objektu určeného k bydlení (RD a BD): Úhřetice
Investor: Soukromý
Projektant: Ing. Marek Mazura
Zhotovitel: Svépomocí

Dvoupodlažní rodinný dům s členěnou plechovou střechou. Nosnou konstrukci tvoří železobetonový skelet vyzděný keramickými bloky. Kontaktní zateplovací systém z minerální vaty.

Novostavba RD Vlachovi Kyjov

Novostavba objektu určeného k bydlení (RD a BD): Kostelecká 2652/21, Kyjov
Investor: Jaroslav a Lenka Vlachovi
Projektant: Atelier 100D
Zhotovitel: Stavební společnost SKELETA s.r.o.

Kompletní návrh novostavby rodinného domu od architektonické studie po autorský dohled nad realizací. Čistá radost naplňující duši architekta, nesvázané ruce předsudky a stereotypy, snaha o souhru měřítka, citu, vtipu a čistoty - to vše ztvárněné kombinací skla, dřeva a bílé omítky.

Štěpán Vomela

Novostavba objektu určeného k bydlení (RD a BD): Luční, Sloup v Čechách
Investor: Alice Messthaler
Projektant: Pavel Kříž projektová činnost
Zhotovitel: Vomela Štěpán

Jedna se o nízkoenergetický RD dům dřevostavba, difusně otevřený plášť ,opláštění provedeno dřevovláknitou deskou steico a open systémem akumulace docílena zděnou vnitřní stěnou a litou podlahou Alpha 2000

Stavební úpravy Letního kina Písek

Rekonstrukce: Na Výstavišti 439/3, Písek
Investor: Město Písek
Projektant: Ganeo s.r.o.
Zhotovitel: Robro s.r.o.

Jedná se o stavební úpravy - rekonstrukci Letního kina v Písku včetně realizace nového kiosku pro občerstvení návštěvníků s prodejem vstupenek a nového ocelového přístřešku, částečně kryjícího hlediště v jeho zadní části. Použitá povrchová úprava : Baumit SiliporTop K1,5, odstín 0572

Fasáda rodinneho domu

Novostavba objektu určeného k bydlení (RD a BD): Tasovice
Investor: Koncový zákazník
Projektant: Firma
Zhotovitel: HPK PRO-Stavby S.R.O.

Zhotovení fasády na rodinném domě vesnického typu omítkovým systémem, vč. konečných povrchových úprav Baumit.

Fasáda rodinneho domu

Rekonstrukce: Velký Karlov
Investor: Koncový zákazník
Projektant: Firma
Zhotovitel: HPK PRO-Stavby S.R.O.

Zhotovení fasády na rodinném domě vesnického typu omítkovým systémem, vč. konečných povrchových úprav Baumit.

Strakosch bytový komplex

Rekonstrukce historického objektu: Pod Valy 109, Kutná Hora
Investor: Strakosch apartments s.r.o.
Projektant: Jakes Development s.r.o.
Zhotovitel: Bautop s.r.o.

Projekt Strakosch bytový komplex spočívá v rekonstrukci a přístavbě 4. NP historické vily pana Strakosche, která dříve sloužila pro majitele Strakoschovy fabriky. Při rekonstrukci jsme respektovali původní vzhled budovy a zachovali jsme původní detaily fasády. Použit byl zateplovací systém Baumit open se stěrkovou vrstvou openContact a povrchovou úpravou openTop. Ve 4.NP byla použita skládaná střešní krytina, kterou nazýváme česká šablona, což celému komplexu dodává historický nádech. Bytový dům má nyní 19 bytových jednotek, které vynikají vysokým standardem. Společné prostory budovy byly také citlivě zrekonstruovány. Bylo zrestaurováno původní litinové okrasné zábradlí a okrasná dlažba. Dále byly umístěny historické fotografie Kutné Hory, které byly zarámovány do okrasných rámečků. Obrovskou výhodou je lokalita stavby. Stavba se nachází na hranici historické části UNESCO. Z bytů jsou krásné výhledy na centrum Kutné Hory a CHKO Železné hory.

Fasáda rodinneho domu

Novostavba objektu určeného k bydlení (RD a BD): Hrádek
Investor: Jiří Fabík
Projektant: Firma
Zhotovitel: HPK PRO-Stavby S.R.O.

Zhotovení fasády na rodinném domě vesnického typu omítkovým systémem, vč. konečných povrchových úprav Baumit.

Gemini Kolín

Rekonstrukce: Zengrova 441, Kolín
Investor: JD Apartments s.r.o
Projektant: Jakes Development s.r.o.
Zhotovitel: Bautop s.r.o.

Projekt bytových domů GEMINI je citlivá rekonstrukce stávajícího objektu dvou bytových domů. Jedná se o dvě samostatné funkcionalistické stavby, které jsou svým tvarem a uspořádáním unikátní v širokém okolí Kolína. Rekonstrukce zahrnuje celkovou obnovu venkovní i vnitřní části stavby. Z obou stran budovy jsme zvětšili okna k docílení maximálního prosvětlení bytů. Z jižní části budovy jsou přidané balkony, které rozšiřují plochu bytů do klidného vnitrobloku. V bytovém domě se nachází byty 1+kk a 2+kk. Rekonstrukci bytového domu jsme navrhovali s ohledem na původní architekturu stavby. Při dnešních standardech bydlení, není možné dům pouze opravit, ale je nutné myslet i na uživatelské pohodlí. Proto jsme se rozhodli budovu zateplit zateplovacím systémem Baumit open s tím, že zachováme všechny plastické prvky fasády, jako je na původním návrhu. Navíc jsme se rozhodli určité části fasády zpestřit pomocí drážkované povrchové úpravy CreativTop. Ve své architektonické praxi se zaměřujeme na tvorbu kvalitního bydlení a snažíme se pro něj vytvářet to nejlepší prostředí.

Fasáda Vrkoslavovi

Rekonstrukce: Horní Řasnice 223, Horní Řasnice
Investor: Martin Vrkoslav
Projektant: Martin Vrkoslav
Zhotovitel: Vladislav Pospíšil

V lednu 2022 jsme byli manželi Vrkoslavovi požádáni o realizaci zateplení domu. Oslovili jsme proto pana Vykoukala, aby Nám pomohl navrhnout správný materiál. Po naměřených hodnotách jsme se dohodli, že objekt zateplíme systémem Open. Podmínkou fasády bylo zachování architektonického stylu, což jsme splnili a reakce manželů Vrkoslavových to jen potvrdila.

REZIDENCE U DŘEVNICE

Novostavba objektu určeného k bydlení (RD a BD): Otrokovice
Investor: SMO TRÁVNÍKY s.r.o.
Projektant: KB projekt, s. r. o.
Zhotovitel: SMO a.s.

Předmětem stavby byla výstavba bytového domu v blízkosti centra Otrokovic. Objekt je realizován v půdorysném tvaru písmene „U“ jako osmipodlažní objekt s jedním podzemním a jedním ustoupeným podlažím. Vnější obvodový plášť je řešen jako vícevrstvý – cihelné bloky (železobetonové monolitické stěny) a kontaktní zateplovací systém s tepelnou izolací z minerálních desek. Stropní konstrukce jsou provedeny jako železobetonové monolitické desky v tloušťce 200 mm. Zastřešení objektu tvoří plochá střecha, která je řešena jako jednoplášťová s hydroizolační vrstvou z PVC. V místě ustupujícího 8. podlaží je střecha pochůzná, která je tvořena betonovou dlažbou na rektifikovatelných terčích.

Chrást 2B dvojdomy

Novostavba objektu určeného k bydlení (RD a BD): 28. října 44/60, Mladá Boleslav, část Chrást
Investor: INDUSTRIAL - LOG. DESIGN s.r.o.
Projektant: LAstudio
Zhotovitel: Syban s.r.o.

Jedná se o provedení zateplení dvojdomů pro bydlení v nově vznikající obytné části Mladé Boleslavi - Chrást. Zateplení fasád bylo navrženo fasádním polystyrenem EPS F v tl. 100-160 mm. Pro lepení a stěrkování byl použit systém BaumitDuo. Jako povrchová úprava byl vybrán produkt SiliPor Top, pro jeho osvědčené kvality na obdobných projektech.

RD manželů Michaloých

Novostavba objektu určeného k bydlení (RD a BD): Polní 1475, Nové Město na Moravě
Investor: Ing. Petr Michal
Projektant: Ing. Miroslav Kubeš
Zhotovitel: FASÁDY KAŠPÁREK s.r.o.

RD postaven jako kombinace železobetonového skeletu a broušených zateplených cihel. Fasáda je z části zateplená EPS 70F tl. 200mm a na části byla použita jádrová omítka. Celá fasáda byla přearmována lepidlem ProContact, napenetrována PremiumPrimer a jako povrchová úprava StarTop K 1,5 a po vyschnutí StarTop Fine. V soklové části byla použita kreativní technika.

Ponava City - bytové domy SO02, SO03

Novostavba objektu určeného k bydlení (RD a BD): ul. Sportovní a Střední, Brno
Investor: IMOS development otevřený podílový fond
Projektant: K4 a.s.
Zhotovitel: VAŠSTAV, s.r.o.

Jednalo se o novostavbu dvou bytových domů v rámci projektu PONAVA CITY - bytové domy SO02 a SO03. Každý z bytových domů sestává ze čtyř bloků, které jsou vzájemně propojeny podzemním podlažím, v němž jsou umístěna parkovací stání. Bytové domy mají 7 nadzemních podlaží. Dům SO02 obsahuje celkem 141 jednotek a dům SO03 celkem 125 jednotek. Kontaktní zateplovací systém BaumitPro byl na objektu SO02 realizován v roce 2021 a na objektu SO03 v roce 2022. Plocha kontaktního zateplovacího systému činí na každém z objektů cca 5150 m2, celkem tedy cca 10300 mm. Na obou objektech byla použita kombinace izolantů z fasádního polystyrenu EPS-F a z minerálních desek. Součástí stavby bylo vybudování související dopravní a technické infrastruktury a provedení terénních a sadových úprav v okolí stavby.

Ondřej Valouch

Novostavba objektu určeného k bydlení (RD a BD): Vinařská 580/17a, Brno
Investor: PROPERITY FUND SICAV, a.s.
Projektant: ATELIER HABINA s.r.o.
Zhotovitel: JB Stavební, s.r.o.

Projekt Hippokrates je citlivě a ohleduplně zasazen do bezesporu nejprestižnější lokality v Brně Masarykovy čtvrti, která je již 150 let nejatraktivnější vilovou a rezidenční čtvrtí v Brně. Dokládá to i neobvykle vysoký počet historických a funkcionalistických vil význačných architektů, stavěných pro nejvýznamnější osobnosti Brna své doby. Záměr realizace objektu v takto historicky významné lokalitě s sebou nese jistou míru odpovědnosti. Snahou při realizaci projektu bylo zachování charakteru odkazu na funkcionalistickou architekturu ve své střídmosti a jednoduchosti linií a tvarů, kterou Brno vyniká a zároveň ozvláštnit moderně architektonicky hmotu objemu objektů, kdy na platformě tvořící základ objektu s krytými podzemními garážemi zapuštěnými do svahu stojí dva kvádry vzájemně pootočené. Koncepčně jsou do elementární hmoty každého kvádru vepsány jednotlivé buňky vytažením nebo zasunutím v dílčím podlaží. Tyto hmoty se různě střídají a překrývají, vznikají tak terasy a lodžie. Jednotlivé buňky jsou nestejné velikosti, tudíž je celek různorodý a prolamování hmot je pestřejší. I přes zdánlivou dynamiku je zachována kompaktnost obou hmot. Prolamování hmot v jednotlivých podlažích opticky zmenšují obě hmoty. Vzniklé terasy, balkóny a lodžie umožňují venkovní posezení a relaxační pobyt s výhledy na výstaviště a do okolní klidné zástavby. Jihozápadní a jižní terasy nabízí výhledy na zalesněné kopce zvedající se podél toku řeky Svratky od Pisárek až po Červený kopec a také na areál brněnského výstaviště se světoznámou stavbou pavilonu Z. Projekt je zároveň obklopen zelení zahrad a rovněž na přilehlých pozemcích byly provedeny sadové úpravy, pro které je využívána dešťová voda ze systému akumulace a retence sloužící pro zavlažovací systém. Projekt Hippokrates zahrnuje celkem 51 nadstandardně navržených jednotek a celkové řešení je polyfunkční tak, aby nabídlo prostor pro bydlení, ubytování i práci. Samozřejmostí je bezbariérovost objektu a nízká spotřeba energie, kvalitně zateplený obvodový plášť budovy a okna s trojskly a taktéž v neposlední době čím dál důležitější aspekt – šetření vodou. PROPERITY - silná a stabilní developerská skupina, která se zaměřuje na projekty v Brně a na Vysočině. Máme za sebou přes 20 let zkušeností a přes 40 projektů

REZIDENCE NOVÁ TRŽNICE Polyfunkční domy A, B, C - Tržnice Veselí nad Moravou - objekt C

Novostavba objektu určeného k bydlení (RD a BD): Svatoplukova 1650, Veselí nad Moravou
Investor: Město Veselí nad Moravou
Projektant: MIKULÍK projekty s.r.o.
Zhotovitel: PSG Construction a.s.

Polyfunkční dům C Rezidence Nová tržnice ve Veselí nad Moravou zahrnuje osmnáct moderních bytových jednotek od 28 m² až po 101 m², v přízemí se nachází prostor pro pět provozoven. Ke každé bytové jednotce náleží parkovací stání a sklepní kóje, u některých bytů je také prostorná terasa. Polyfunkční dům disponuje výtahem. Jedná se o třípodlažní objekt s využitím podkroví, tvaru písmene L s ustupujícím podlažím, zastřešený pultovou střechou s vybíhající výtahovou šachtou. Samotné výstavbě nejprve předcházela demolice bývalé tržnice.

Novostavba bytového domu, Brozany nad Ohří

Novostavba objektu určeného k bydlení (RD a BD): Voborského, Brozany nad Ohří
Investor: Soukromý investor
Projektant: AK architektonická kancelář - Ing. arch. Vlastimil Stránský
Zhotovitel: GKR STAVBY s.r.o.

Objekt bytového domu je navržen do zastavěného území v centru obce Brozany nad Ohří. Jedná se o lokalitu se stávající výstavbou převážně rodinných a dále i bytových domů. Novostavbu BD tvoří dvě základní hmoty s bytovými jednotkami, které jsou propojeny hmotou schodiště s přístupovými chodbami do bytů a společných prostor v 1.NP. Objem novostavby je navržen tak, aby svou hmotou navázal na objemy stávajících okolních domů. Dominantní uliční fasáda je ve střední části členěna svislou nikou přes dvě podlaží, která symetricky dělí uliční fasádu na drobnější plochy a ve 2.NP tvoří balkón pro dva byty. V 1.NP je do této niky začleněna zeleň. Proluka mezi novostavbou a stávajícím objektem čp.21 je ve 2.NP překlenuta terasou tvořící vstupní bránu do prostoru zázemí umístěného v zadní části pozemku. Uliční fasáda je členěna výraznými okny a probarvená do světle šedého odstínu. Fasáda objektu je natažena probarvenou tenkovrstvou silikonovou omítkou Baumit SilikonTop a Baumit StarTop. Fasáda je členěna tvarově různorodými okenními a dveřními otvory, respektujícími funkci místností a orientaci ke světovým stranám.

Bytový dům Alfa a Beta, Hagibor

Novostavba objektu určeného k bydlení (RD a BD): Počernická, Praha 10 - Strašnice
Investor: CRESTYL real estate, s.r.o.
Projektant: IAN BRYAN ARCHITECTS s.r.o.
Zhotovitel: KIS-KIS FORTUNA s.r.o.

Bytový dům, novostavba. V objektech jsou navrženy především byty a jedna nájemní jednotka, parkovací stání pro osobní vozidla obyvatel domu a prostory pro zajištění funkce související s bydlením a užíváním objektu. Objekt ALFA má čistě obytnou funkci a půdorysná stopa objektu je ve tvaru L. Objekt má dvě vertikální komunikační jádra a je navržen jako 11 podlažní. Do 6NP se patra nad sebou opakují jako typická. V 7NP začíná hmota domu ustupovat a vytváří tak terasy až 11NP. Každé patro 7 až 11NP má pak charakteristický půdorys. V objektu jsou navržené bytové jednotky od 1KK až po 5KK. Základní rozměry objektu Alfa jsou 46,2 x 35,0m, výška atiky Alfy je 34m od úrovně vstupního podlaží (1NP). Nad úroveň atiky vystupují dojezdy výtahů a bariéra kolem vzduchotechnických jednotek. Objekt BETA je souběžný s ulicí Počernická a v severním cípu je mírně zalomen na sever. Objekt má dvě vertikální komunikační jádra a je navržen jako 7dmi podlažní. V jižní části hmota od 5NP po 7NP ustupuje a vytváří terasy. Ve fasádě orientované do Počernické ulice je v 5NP až 7NP ustoupená část hmoty co vytváří terasy pro byty orientované do tohoto ustoupení. Podélná hmota je tak ve své délce rozdělena na dvě kratší části. V objektu jsou od 3NP výš navržené bytové jednotky, v 1NP kancelářské jednotky a ve 2NP ateliéry. V jižním cípu objektu je umístěna nájemní jednotka ke komerčnímu využití s vlastním vstupem z Počernické ulice. Základní rozměry objektu Beta jsou 73,9 x 25,9m, výška atiky Bety 22m od úrovně vstupního podlaží (1NP). Nad úroveň atiky vystupují dojezdy výtahů a bariéra kolem vzduchotechnických jednotek. Objekty Alfa a Beta mají společné podzemní garáže s kapacitou 168 stání o základních rozměrech 82,4 x 55,2m, které z části vystupují nad terén. Garáže jsou členěné do třech podzemních podlaží. V 1PP je za vjezdem vyhrazen prostor pro 18 stání LPG/CNG. Vjezd do garáží je z jižní strany z nové místní obslužné komunikace. Vedle vjezdu je vyhrazen krytý prostor pro komunální a tříděný odpad.

Dům dětí a mládeže Čelákovice

Novostavba objektu určeného k bydlení (RD a BD): Kollárova, Čelákovice
Investor: Město Čelákovice
Projektant: V&M spol. s r.o.
Zhotovitel: Polabská stavební CZ,s.r.o.

Novostavba Domu pro děti a mládež v Čelákovicích v systému open s omítkou NanoporTop.

RD Kolín Havlíčkova

Novostavba objektu určeného k bydlení (RD a BD): Havlíčkova 23, Kolín
Investor: soukromá
Projektant: soukromá
Zhotovitel: Jiří Kopeček

Novostavba RD v Kolíně, klasická fasáda na novostavbě RD. Použití klasického izolantu EPS.

Bydlení Brâník

Novostavba objektu určeného k bydlení (RD a BD): Ke Krči 1873/60, Praha 4-Braník
Investor: Trigema a.s.
Projektant: Qarta architektura s.r.o.
Zhotovitel: Trigema Building a.s.

Chytré bydlení @Braník nebo také zkráceně Bydlení Brâník je nový rezidenční areál, který je citlivě zasazen do lokality pražského Braníka. Jednotlivé bytové domy areálu mají maximálně 5 nadzemních podlaží. Každý z bytů je vybavený balkonem nebo terasou. Ty doplňují rodinné domy, které jsou určeny té nejnáročnější klientele. Díky promyšlenému konceptu Trigema Chytré bydlení nabízí projekt celou řadu výhod – například okenní trojskla, komplexně navržené bytové dispozice, podlahové vytápění bytů. Parkování je zajištěno v podzemních garážích. Ještě vyšší kvalitu bydlení poskytnou rodinné domy s nadstandardně velkými zahradami, které jsou orientovány jižním směrem. Braník je jednou ze svébytných pražských čtvrtí, která má svůj genius loci. Charakteristická je pro ni mimo jiné i sousedská pospolitost a bohaté možnosti trávení volného času.

Lifestyle City Home - Řadové domy Ostrava-Nová Bělá

Novostavba objektu určeného k bydlení (RD a BD): Kaminského 647/31, Ostrava
Investor: LIFESTYLE - kanadské dřevostavby Ostrava, s.r.o.
Projektant: Ing. arch. Janusz Galuszka
Zhotovitel: LIFESTYLE - kanadské dřevostavby Ostrava, s.r.o.

Projekt LIFESTYLE CITY HOME nabízí příjemné bydlení v zajímavé Ostravské lokalitě - městské části Nová Bělá. Jedná se o originální kanadskou nízkoenergetickou výstavbu rodinných domů na klíč. Komfortní bydlení se všemi standardy 21.století. Zcela nové soukromé Ostravské Residenční bydlení za vjezdovou bránou v originál kanadské technologii výstavby. Každý dům má svou vlastní zahradu, vnitřní dispozice domu 3+kk a 4+kk vždy o zastavěné ploše 99-103 m2 a užitnou plochou 90-93 m2. Fasáda jednotlivých domů je provedena v systému Baumit DUO s povrchovou úpravou Baumit NanoporTop a Baumit CreativaTop.

BD Zateplení fasády

Rekonstrukce: U Pošty, Jablonec nad Nisou
Investor: Soukromý investor
Projektant: Ing. Tomáš Štejfa
Zhotovitel: MistavroCZ s.r.o.

Zateplení fasády bytového domu.

Komplexní zateplení domu

Rekonstrukce: Devonská 1000/3, Praha 5 - Hlubočepy
Investor: Splečenství vlastníků Domu Devonská 1000/3
Projektant: ARCADA PROJEKT
Zhotovitel: NIAS spol. s r.o

Komplexní zateplení bytového domu v rámci programu "Nová Zelená úsporám". Použitý materiál : hlavní plochy - minerální vata FKD-S Thermal 14cm, ostění a podhledy - FKD RS 3-4cm, armovací stěrka ProContact. Balkóny - fasádní desky Resolution 10cm, sokl - XPS TOP P GK 10 cm , armovací stěrka StarContact, hmoždinky Baumit S a N, sklotextilní síťovina StarTex, omítka SilikonTop 1,5 mm odstín 0017, na soklu mozaiková omítka M327.

Multifunkční dům Oko

Rekonstrukce: tř. Tomáše Baťi 508, Zlín
Investor: OBEK SERVIS a.s.
Projektant: S-projekt plus, a.s.
Zhotovitel: PSG Construction a.s.

Obchody. Kanceláře. Ordinace. To je ve zkratce nový multifunkční dům OKO ve Zlíně, který vznikl rekonstrukcí objektu z 60. let minulého století. Budova dříve sloužila pro projektový ústav a po celou dobu užívání nebyla rekonstruována. Záměrem investora bylo budovu otevřít veřejnosti a nabídnout část prostor pro komerční účely. Výsledkem je vybudování moderního bezbariérového polyfunkčního objektu s pronajímatelnými plochami pro komerční využití – obchody, stravovací zařízení, ambulantní lékařská pracoviště a administrativu. Kompletní rekonstrukce zahrnovala jak samotnou obálku objektu (fasády, hliníkové výplně), tak vnitřní úpravy (demontáž stávajících příček, bourání podlah, doplnění statického vyztužení objektů, realizace nových dispozic a technologických tras). Součástí projektu bylo také vybudování zcela nového parkovacího objektu a úprava přilehlých venkovních ploch.

Rekonstrukce RD Studánecká

Rekonstrukce: Studánecká 266, Liberec -Stráž nad Nisou
Investor: Petr Lupač
Projektant: Melichar Zdeněk
Zhotovitel: MistavroCZ s.r.o.

Kompletní rekonstrukce RD. Provedeny veškeré rozvody. Tepelné izolace podlah a stěn. Nové omítky komplet, SDK podhledy, parketové podlahy. 2x nové koupelny. Nová terasa. Zámečnické práce - zábradlí terasy. Nově obyvatelné podkroví. Výměna oken a dveří. Střešní krytiny. Fasáda s ozdobnými prvky, podokenní profily zakoupeny, šambrány a ozdoby ve štítech ručně vyrobeny.

Rekonstrukce objektu ATOK

Rekonstrukce: Přemyslovců 653/24, Ústí nad Labem
Investor: Cosmetics ATOK International s.r.o.
Projektant: Ing. Daniel Šimmer - projekční činnost
Zhotovitel: Stavební společnost JK spol. s r.o.

Nové sídlo společnosti Cosmetics ATOK International s.r.o. vzniklo rekonstrukcí a přístavbou stávajícího objektu, který v minulosti fungoval jako mateřská školka. Objekt nebyl ke svému účelu již delší dobu využíván. V rámci stavby byla provedena kompletní rekonstrukce prostor původního objektu, nástavba patra v místě jednopodlažního traktu a přístavba. Vzniklo tak moderní výrobní a administrativní zázemí společnosti.

Stavební úpravy č.p. 38 ve Starých Křečanech

Rekonstrukce: Staré Křečany
Investor: Obec Staré Křečany
Projektant: Archateliér, spol. s.r.o.
Zhotovitel: Stavební společnost RBK a.s.

Stavební úpravy spočívající v celkové rekonstrukci, přístavbě a nástavbě stávajícího objektu, kde nově vzniklo 18 bytových jednotek plnících funkci bydlení s pečovatelskou službou.

Zateplení obvodového pláště čp. 2931, ul. Vídeňská, Tábor

Rekonstrukce: Vídeňská 2931, Tábor
Investor: Město Tábor
Projektant: TA3 Projekt
Zhotovitel: EVEN s.r.o. stavební společnost

Objekt č.p. 2931 se nachází na rozhraní zástavby panelových domů a samostatných rodinných domů. Jedná se o zateplení obvodového pláště objektu, zateplení střechy a výměnu krytiny a klempířských prvků, výměnu veškerých výplní otvorů, opravu povrchů lodžií a teras vč. výměny zábradlí. Obvodový plášť objektu je proveden tepelně izolačním systémem Baumit Pro s tepelným izolantem z pěnového polystyrenu EPS a MW s finální omítkou Baumit SilikonTop. Dále je proveden obvodový plášť v úrovni soklu nad terénem i pod terénem tepelným izolantem z extrudovaného polystyrenu XPS, kde nad terénem je finální mozaiková omítka Baumit MosaikTop.

Rekonstrukce a zateplení bytového domu

Rekonstrukce: Chyšky 98, Chyšky
Investor: Zemědělské družstvo Chyšky
Projektant: Ing. Petra Šmejkalová
Zhotovitel: Ladislav Klíma

Zateplení fasády bytového domu difuzně otevřeným systémem Baumit openTherm s prémiovou omítkou StarTop K1,5.

Regenerace BD Chrustova 8 až 22

Rekonstrukce: Chrustova 8 až 22, Ostrava - Slezská Ostrava
Investor: Statutární Město Ostrava Městský obvod Slezská Ostrava
Projektant: Lenka Jerakasová
Zhotovitel: ŠMÍD STAVEBNÍ s.r.o.

V rámci regenerace bylo provedeno celkové zateplení objektu kontaktním zateplovacím systémem, výměna střešní krytiny , napojení kotle pro vytápění na přívod vody,plynu, kanalizaci a elektroinstalaci , nové rozvody teplé vody v bytových jednotkách (od kotle ke stávajícím zařizovacím předmětům) , sanace suterénního zdiva.

OC Frýdlant na Ostravicí - Albert

Rekonstrukce: Hlavní 1485, Frýdlant nad Ostravicí
Investor: Albert Česká republika, s.r.o.
Projektant: Arch.Design, s.r.o.
Zhotovitel: Vilém Šimurda + GEDOS NOVÝ JIČÍN stavební společnost, a.s.

Záměrem bylo provést revitalizaci morálně i funkčně zastaralého stávajícího objektu obchodního centra. Řešená část je vymezena obvodovým pláštěm stávající budovy – fasádou, včetně výplní otvorů. Původní fasáda z plastových lamel byla demontována včetně doplňkových podkonstrukcí. Na stávající nosné konstrukci byla provedena nová fasáda tvořená kontaktním zateplovacím systémem Baumit Duo s povrchovou úpravou SiliporTop, PuraColor a MosaikTop. Část nové fasády na východní straně objektu byla řešena jako provětrávaná zateplená fasáda s obkladem. Barevnost navrhované fasády vychází z dříve zpracované architektonické studie. Omítka kontaktního zateplovacího systému je bílé barvy v kombinaci s šedými plochami. Provětrávaný obklad na východní straně objektu je navržen hnědý. Část fasády na severovýchodní straně objektu je navržena v souladu se standardy prodejen Albert – prodejna je v této části objektu umístěna. Jedná se zejména o loga prodejny Albert, doplňkový šedý a zelený pruh na fasádě a informační nápisy.

oprava fasádního pláště firemní budovy spol. Mountfield

Rekonstrukce: Strančice, Strančice, Všechromy 56
Investor: MIVEP a.s.
Projektant: Mivep a.s.
Zhotovitel: Hydroterm, stav. spol. s.r.o

Jedná se o sídlo firmy společnosti Mountfield, a.s., (Všechromy 56, Strančice). Původní plášť byl zastaralý, povrchová úprava popraskaná, částečně se odseparovávala armovací vrstva se síťovinou. Poškozený izolant a síťovina byla vyměněna, celý objekt byl vyčištěn vysokotlakým čističem, byla provedena penetrace celé plochy, celoplošně provedená armovací vrstva a finální omítka, včetně písmomalířů. Použitý materiál: Baumit Premium primer, včetně progarveného, Baumit starcontact, Baumit Star Tex, Baumit silikon top k 1,5, Baumit Pura Top K 1,5, Baumit Mozaika Rushmore a potřebné příslušenství.

Revitalizace pavilonu Psychiatrie, Masarykova nemocnice Ústí nad Labem

Rekonstrukce: Sociální péče 3136/5, Ústí nad Labem
Investor: Krajská zdravotní a.s.
Projektant: Archateliér 2000 a.s.
Zhotovitel: POHL CZ a.s.

Založení zateplení pomocí XPS bylo provedeno pod úrovní terénu 1.NP na zakládací lať, osazenou na betonové mazanině spádového koryta pro drenáž DN 80,100mm. Další částí nadzemních podlaží od ukončení desek XPS až po atiku a její oplechování jsou stěny ve štítech i průčelích, na komunikačním uzlu zatepleny deskami z minerální vlny s podélným vláknem, se zapuštěnou montáži hmoždinek, zavíčkované pro přerušení tepelných mostů. Skladba zateplení Z3 : *FINÁLNÍ TOČENÁ OMÍTKA BAUMIT + METALICKÝ NÁTĚR *PENETRACE BAUMIT UNI PRIMER *VÝZTUŽNÁ VRSTVA - BAUMIT PRO CONTACT+ STAR TEX *DESKY Z MINERÁLNÍ VLNY TL. 200MM KNAUF FKD TR15+ KOTVENÍ POMOCÍ HMOŽDINEK *LEPÍCÍ STĚRKA BAUMIT PRO CONTACT *OPRAVA PORUŠENÝCH OMÍTEK *PODKLAD - PŮVODNÍ SENDVIČOVÝ PANEL Skladba zateplení Z4 : *FINÁLNÍ TOČENÁ OMÍTKA BAUMIT * PENETRACE BAUMIT UNI PRIMER *VÝZTUŽNÁ VRSTVA - BAUMIT PRO CONTACT+ STAR TEX * DESKY Z MINERÁLNÍ VLNY TL. 200MM KNAUF FKD TR15+ KOTVENÍ POMOCÍ HMOŽDINEK *LEPÍCÍ STĚRKA BAUMIT PRO CONTACT *OPRAVA PORUŠENÝCH OMÍTEK *PODKLAD - PŮVODNÍ DĚROVANÉ CIHLY CDm