Přihlášené projekty

Domeq 2&3

Novostavba nebytového objektu: Dornych 519/47e, Brno
Investor: CTP Invest, spol. s r.o.
Projektant: Studio acht
Zhotovitel: Vivas CZ, s.r.o.

Projekt Domeq 2&3 navazuje na úspěch svého předchůdce Domeq 1. Společně obohacují portfolio funkcí business parku Ponávka o funkci bydlení. Poskytují přechodný domov pro mladé lidi, kterým imponuje neotřelý design, vyšší standard a bohatá nabídka doplňkových služeb pro ubytované. Na revitalizaci původního brownfieldu ve vlastnictví CTP se již několik let hrdě podílí team architektů ze Studia acht. Dvojice obytných věží vyrůstá z travnaté základny a s respektem doplňuje rozmanitou zástavbu areálu. 13 nadzemních podlaží nabízí celkem 160 bytů různých dispozic. Bytové jednotky jsou vhodné jak pro jednotlivce, tak pro mladé rodiny. Uživatel zároveň pohodlně zaparkuje v podzemní garáži. Po dlouhém přemýšlení nad fasádním pláštěm nakonec zvítězil klasický kontaktní zateplovací systém s omítkou. I s takto zdánlivě jednoduchým řešením se architekti nebáli experimentovat. Byli použity dva druhy finálního povrchu: dekorativní stěrka připomínající pohledový beton a stříkaná omítka s výrazní strukturou, dělená horizontálními nutami. Individualita obyvatel uvnitř je prokreslena ven pomocí brutalistních betonových rámů okolo okna každého bytu. Kombinace keramického obkladu ve zlatavých odstínech, výrazně červených oken a hravých ocelových sloupů podtrhuje svěží vzhled fasád. Jako vnější tepelněizolační systém byl použitý Baumit Pro Mineral. Pro finální úpravy se zvolil povrch StarTop - stříkaná omítka a povrch CreativTop - imitace pohledového betonu.

Oprava fasády na objektu Měkynec 7, okres Strakonice

Rekonstrukce: Měkynec 7, Měkynec
Investor: soukromá osoba
Projektant: bez projektanta
Zhotovitel: Renata Urbanová

Otlučení části vlhkem poškozených omítek a odstranění odlupujícího se nátěru fasády po celé ploše. Oprava fasády provedena systémem Sanova s nátěrem barvou SilikatColor č.odstínu 0019, 0286, 0284. Provedeny též nátěry klempířských prvků.

SeniorResort Štěpánka

Novostavba objektu určeného k bydlení (RD a BD): ul. Vondřichova č.1499, Mladá Boleslav
Investor: LOOS BUILDING
Projektant: David Lédl, Ing. arch.
Zhotovitel: FELORTA Invest

Areál se nachází v krásné a klidné lokalitě hned vedle Kliniky Dr. Pírka a Městského bazénu. Blízké centrum města Mladá Boleslav nabízí mnoho potřebných služeb. Venkovní park kolem areálu přímo navazuje na Lesopark Štěpánka. V zeleni kolem Senior Resortu Štěpánka najdete mnoho míst a prostoru k relaxaci či ke sportu.

Rezidence U Šárky

Novostavba objektu určeného k bydlení (RD a BD): Drnovská 1112, Praha 6
Investor: Finep
Projektant: A.I.P.
Zhotovitel: Grifmont

Novostavba bytových dům, kde je použita imitace cihelného pásku v kombinaci s klasickou pastovitou omítkou.

Byty v parku Na Vackově

Novostavba objektu určeného k bydlení (RD a BD): Olgy Havlové, Praha - Praha 3
Investor: Metrostav Development
Projektant: Architecture Interior Project
Zhotovitel: Elseremo

Za návrhem projektu Byty u parku stojí pražské architektonické studio Architecture Interior Project, které v Praze navrhlo již celou řadu krásných a funkčních bytových čtvrtí. V portfoliu studia byste mimo jiné nalezli i budovu českého velvyslanectví ve Spojených státech. „Při návrhu projektu Byty u parku jsme se snažili o maximální synergii moderní architektury, funkčního bydlení a klidné lokality nedaleko parku. Maximum denního světla v interiéru a inteligentní řešení jednotlivých bytů byly pro nás prioritou číslo jedna.“ (A.I.P.)

BD Emila Kolbena

Novostavba objektu určeného k bydlení (RD a BD): Kolbenova 609/38, Praha 9
Investor: Skanska reality
Projektant: Jakub Cígler architekti
Zhotovitel: Kis-Kis Fortuna

Revitalizace průmyslového areálu na rezidenční bydlení.

Stavební úpravy domu č.p.149, Václavské předměstí v Písku, Lesnická ulice

Rekonstrukce: Lesnická 149, Písek
Investor: soukromá osoba
Projektant: Ing. Alena Fikejzová
Zhotovitel: Renata Urbanová

Rekonstrukce rodinného domu, přístavba pokoje na stávající terase, rozšíření vikýře v podkroví, úprava krovu, výměna střešní krytiny, výměna okenních a dveřních výplní, provedení nové terasy a balkonu. Kompletní rekonstrukce interiéru. Zateplení fasády systémem Baumit open s omítkou NanoporTop 1,5 v odstínech č.286 a 284.

Novostavba rodinného domu v Řepově u Mladé Boleslavi

Novostavba objektu určeného k bydlení (RD a BD): Řepov ( vedle č.p. 191), Řepov u Mladé Boleslavi
Investor: Soukromý investor
Projektant: Neuvedeno
Zhotovitel: TRIGON-MB Kosmonosy

Jedná se o novostavbu rodinného domu. Dům je přízemní, část je s obytným podkrovím. Zdivo je z cihelných bloků a fasáda je opatřena zateplovacím systémem BAUMIT OPEN s omítkou NanoporTop. Fasádní plochy jsou bílé, v kontrastu s antracitovými výplněmi fasádních otvorů a černou střešní krytinou. Vzhled domu je řešen v moderním stylu, velmi střízlivě a čistě, střecha je bez přesahů. Část plochy fasády je opatřena keramickým obkladem a velmi vhodně tak doplňuje a oživuje celkový vzhled objektu.

Revitalizace brownfieldového areálu Koštice

Rekonstrukce: Koštice 32, Koštice
Investor: Studio Jelínek s. r. o.
Projektant: A2-Port s r.o.
Zhotovitel: LUKANUS - stav

Předmětem díla byla revitalizace areálu bývalého JZD. Došlo k demolici tří objektů, dispozičním úpravám, zateplení a komplexní dodávce rozvodu ZTI, ÚT, NN a VZT. Byly realizovány dosud neexistující rozvody a nakládání srážkových a odpadních vod. Z objektu skladů plodin vznikla výrobně-montáží hala se skladem a zázemím pro zaměstnance. Administrativní budova byla zrekonstruována a zmodernizována pro dnešní potřeby administrativního provozu s ohledem na genius loci budovy. Dále byly provedeny terénní úpravy za použití gabionových opěrných stěn s využitím nově vzniklých ploch pro další rozvoj areálu včetně oplocení a nového vjezdu.

RD Pikrtová

Rekonstrukce: Průběžná 127, Tábor
Investor: Žaneta Pikrtová
Projektant: Žaneta Pikrtová
Zhotovitel: VAKU STAV s.r.o.

Po zakoupení 100let starého domečku, jsem se rozhodla pro kompletní rekonstrukci vnitřního interiéru, včetně fasády i střešní krytiny. Chtěla jsem, aby fasáda domku korespondovala s rázem ulice a zároveň měla moderní prvky. Věřím, že se mi tato skutečnost povedla a duch domku je zachovaný.

Domov seniorů a dům služeb Minkovice

Novostavba nebytového objektu: Malinová 484, Minkovice
Investor: MORAVIA - STAV s.r.o.
Projektant: STORING spol. s r.o
Zhotovitel: SYNER s.r.o.

Projekt Domov seniorů a dům sociálních služeb Minkovice se skládá ze dvou částí. Domov seniorů slouží jako dům pro seniory s trvalou pečovatelskou službou. Dům služeb bude využíván, jak pro potřeby zázemí domova seniorů, tak i pro využití občanské vybavenosti obce v podobě prostor pro obchod se smíšeným zbožím. Z pohledu architektonického řešení jsou prostory Domova seniorů navrženy do dvou nadzemních podlaží a podkroví. Budova je koncipována do tvaru “L“ lemovaná stávajícími ulicemi Borůvková a Malinová. Stavba svým výrazem a charakterem odpovídá charakteru bydlení pro seniory a je adekvátní pro zamýšlenou funkci. Materiálové řešení vychází z klasické stavební technologie – omítka v barevných odstínech dle výběru investora doplněných v jednotlivých částech prosklenými fasádami a okenními slunolamy antracitové barvy. Antracitová jsou i plastová okna s izolačním trojsklem. Stavba je ukončena prolamovanou pultovou střechou, která je v určitém modulu odskočená nebo nahrazená plochou střechou s atikou. Všechny střechy jsou opatřeny mPVC folií. Zaměříme-li se na stavební, konstrukční a materiálové řešení, pak je Domov seniorů navržen jako dvoupodlažní objekt s podkrovím postavený klasickou zděnou technologií z části doplněnou monolitickým železobetonovým skeletem.

Snížení energetické náročnosti RD č.p.1250, Máchova ul., 397 01 Písek

Rekonstrukce: Máchova 1250, Písek
Investor: soukromá osoba
Projektant: František Kasík - Projka
Zhotovitel: Renata Urbanová

Zateplení obvodového pláště systémem Baumit Perfect s omítkou NanoporTop 1,5 barvy č.216 a 214 včetně výměny klempířských prvků, rekonstrukce plotu a zpevněných ploch okolo domu.

Rodinný dům s výhledem na Písecké hory

Novostavba objektu určeného k bydlení (RD a BD): Okružní 449, Hradiště, Písek
Investor: Ing. Michal Kudrle
Projektant: Racek atelier s.r.o.
Zhotovitel: RR zednické práce v.o.s.

Objekt rodinného domu je navržen jako částečně podsklepený. Nahrává tomu fakt, že dům je umisťován do mírného svahu a tak objekt garáže, pro dvě osobní auta, je částečně zapuštěn pod terén. Velkorysost je v zastavěné ploše objektu, která činí 294,0 m2. Návrh dělí rodinný dům na část klidovou, část provozní a část společenskou. Z komunikace je přímý přístup do garáže. Je to část, která je částečně zapuštěná pod upravený terén a jedná se o část provozní. Z garáže je oddělený vstup na schodiště do hlavního obytného podlaží. Schodiště je odděleno dveřmi jak v garáži, tak nahoře před vstupem do hlavní chodby. Hlavní obytné podlaží je členěno na dvě části a to společenskou a klidovou – soukromou. Společenskou část tvoří hlavní pobytová místnost – obývací pokoj, kuchyně a jídelna s lukrativním výhledem na město Písek. Část klidovou tvoří pokoj pro hosty, 2 dětské pokoje, ložnice s velkou šatnou a soukromá koupelna. Mezi těmito zónami je spojovací krček, přístupný z hlavní chodby, který obsahuje pohotovostní WC, koupelnu pro hosty a technickou místnost. Tvarově je dům navržen do tvaru L, který koresponduje s tvarem parcely a svahu. Půdorys domu je členěn do L tak, aby vzniklo pohodlné venkovní zákoutí (terasa) na klidné sezení částečně kryté pod předsazenou římsou – přístupná z obývacího pokoje. Stejně tak vstup je zapuštěn do hmoty zdiva, aby vzniklo kryté místo před povětrností a deštěm.

RD Masarykova čtvrť

Novostavba objektu určeného k bydlení (RD a BD): Roubalova, Brno
Investor: soukromý investor
Projektant: Europrojekta
Zhotovitel: ORAK stavební společnost s.r.o.

Moderní vila v centru Brna, která je postavena ve funkcionalistickém stylu a je architekty navržena s výrazným kulatým nárožím a dvěma kruhovými okny v protilehlých částech domu. Tyto prvky ,které vyžadují značnou řemeslnou zručnost ,dodávají budově jedinečný a sofistikovaný vzhled. Funkcionalistický styl tohoto domu, se vyznačuje hladkými liniemi, jednoduchými tvary a zdůrazněním funkčnosti budovy. Tato vila v centru Brna je skvělým příkladem toho, jak lze funkcionalistický styl použít k vytvoření jedinečného a moderního architektonického díla.

Kay River Lofts - RCP

Novostavba objektu určeného k bydlení (RD a BD): Rohanské nábřeží, Praha
Investor: Karlín Group, s.r.o.
Projektant: Ivan Kroupa Architekti
Zhotovitel: ELSEREMO

KAY River Lofts, stylové bydlení v blízkosti centra Prahy, nabízí 55 bytů a penthousů s mimořádnými standardy, velkorysými terasami a úchvatnými výhledy na řeku Vltavu a pražské panoráma. Praha 8-Karlín je jednou z nejžádanějších pražských lokalit díky své centrální poloze a kosmopolitní atmosféře. Výjimečné bydlení na břehu Vltavy – KAY River Lofts

Novostavba 3 RD

Novostavba objektu určeného k bydlení (RD a BD): Suchohrdelská 13, Znojmo
Investor: Jelínek Reality s.r.o.
Projektant: AC-projekt
Zhotovitel: Stavební firma Jiří Jelínek s.r.o.

Jedná se o novostavbu 3 rodiných domú. RD je postaveno z cihel Porotherm a zatepleno systémem Baumit v tl.200mm. RD má obytnou plochu 170 m2, garáží o ploše 40m2 a terasou 16m2.

Novostavba RD

Novostavba objektu určeného k bydlení (RD a BD): Reichnerova 1574, Milevsko
Investor: soukromý investor
Projektant: Ing. Radek Černý
Zhotovitel: Ladislav Klíma

Fasáda rodinného domu byla realizována fasádní omítkou Baumit StarTop K1,5.

Řadové domy Reichnerova

Novostavba objektu určeného k bydlení (RD a BD): Reichnerova, Milevsko
Investor: soukromý investor
Projektant: Ing. arch. Klára Šťastná
Zhotovitel: UNIKO PÍSEK, s.r.o.

Jedná se o soubor řadových rodinných domů v pefirefní části města. K návrhu fasády jsem se dostala ve fázi, kdy již bylo tvarosloví domu a materiály dané a zároveň byla osazena okna. Záměrem barevného a strukturálního řešení bylo zvýraznit vstupní část jednotlivých objektů, která je v řadě domů vždy ustoupená směrem dovnitř. To bylo docíleno použitím různých textur a barevnosti omítky, kdy na vstupní část byla použita špachtlovaná omítka v šedém odstínu a na hlavní část pak hladká bílá strukturální omítka. Barevně bylo řešení slazeno se stávajícími okny a vstupními dveřmi. V zadní části jednotlivých domů pak byly navrženy dřevěné terasy.

BD Kaskády Hranice první etapa s.r.o.

Novostavba objektu určeného k bydlení (RD a BD): Pod Nemocnicí 2251, Hranice na Morave
Investor: ARTERA ATELIER s.r.o.
Projektant: ARTERA ATELIER s.r.o.
Zhotovitel: Aostav

Kaskády Hranice jsou tvořeny třemi solitérními bytovými domy usazenými v mírném svahu, které tvoří jeden celek. Prostorově rozmanitá architektura člení základní objem na menší boxy, které jsou zapuštěné anebo ponechané v původní poloze. Plastické řešení je posíleno protažením některých stropních desek. Tato kombinace střídání lichých a sudých podlaží vytváří prostorné polozapuštěné terasy, které nabízí dostatek prostoru i soukromí. Charakteristické přesahy zároveň zajišťují účinnou ochranu proti přehřívání. Identitu jednotlivých domů zajišťují HPL panely s dřevodekorem instalované na ocelovém zábradlí terasy, kdy pro každý dům byl vybrán jiný dřevodekor. Ostatní architektonické prvky jsou u domů sjednoceny. Stavebně se jedná o 5 ti podlažní objekt se suterénem, sloužícím jako technické zázemí, garáž a prostor sklepů. Nadzemní podlaží slouží k bydlení v bytových jednotkách. Konstrukci tvoří monolitický železobetonový skelet s výplňovým zdivem, který umožňuje volnost dispozice. Na začátku roku 2020 byl zkolaudován první bytový dům a zahájena realizace druhého bytového domu.

Novostavba rodinného domu

Novostavba objektu určeného k bydlení (RD a BD): Trnková č.p. 796, Zlín - Kudlov
Investor: Martin Bernátek
Projektant: OK PLAN ARCHITECTS s.r.o.
Zhotovitel: LM trade Holešov s.r.o.

Kompletní zateplení fasády novostavby rodinného domu systémem BAUMIT Star EPS bez dodatečného kotvení hmoždinkami. Konečná povrchová úprava je provedena omítkami BAUMIT StarTop K 1,5 a BAUMIT PuraTop K 1,5.

Rezidence Golf Hostivař VII. etapa

Novostavba objektu určeného k bydlení (RD a BD): U Hostivařského nádraží 1651/30, 1651/32, 1651/34, Praha 15 - Hostivař
Investor: Areál Hostivař, a.s.
Projektant: ADR, s.r.o.
Zhotovitel: KONSIT a.s.

Jednalo se o novostavbu bytových domů A, B, C včetně společného 1.PP, vjezdové rampy, předzahrádky včetně oplocení, venkovní terasy, 10ks skladových kontejnerů sloužících jako zahradní domky. Přípojky do objektu, terénní úpravy (HTÚ) včetně ornice.

Bytové domy U Jasanu

Novostavba objektu určeného k bydlení (RD a BD): U Jasanu, Velké Meziříčí
Investor: BUILDINGcentrum - HSV, s.r.o.
Projektant: BUILDINGcentrum - HSV, s.r.o.
Zhotovitel: BUILDINGcentrum - HSV, s.r.o.

Projekt 4 bytových domů v lokalitě U Jasanu. V každém domě je 16 bytových jednotek s balkóny. Byty jsou již ve standardu osazeny vyšší řadou zařizovacích předmětů a chytrou elektroinstalací Loxone. Díky své jedinečné poloze nabízejí byty nádherný výhled na okolní krajinu.

Obytný soubor Na hvězdárně Třebešín

Novostavba objektu určeného k bydlení (RD a BD): Mölzerova 1, Praha 10
Investor: JRD Development s.r.o.
Projektant: Podlipný Sladký architekti s.r.o.
Zhotovitel: B.P.B.P.

Projekt Na hvězdárně Třebešín v Praze 10 tvoří tři domy s 65 byty, ke kterým náleží polouzavřený parkově upravený prostor komunitní zahrady, jejíž součástí je „hvězdárna“, altán se zázemím pro obyvatele s vyhlídkovou terasou – pozorovatelnou. Dominantu souboru tvoří solitérní věž s šesti nadzemními podlažími na západní straně, na kterou navazuje dlouhá hmota se s 3+1 NP se 4 schodišťovými sekcemi. Obytný areál na východní straně uzavírá menší kolmá hmota s 3+1 NP. Schodišťové sekce jsou propojeny polozapuštěným suterénním podlažím s garážemi. Domy působí jednoduchým, hladkým a kompaktním dojmem. Dominantní dlouhá hmota je pohledově rytmizována do 4 menších „věží“ vytvořením střešních teras ve 3 a 4.NP. Střešní terasy ve 4.NP jsou navrženy a dimenzovány tak, aby poskytovaly dostatečné soukromí a zároveň umožňují i realizaci doplňujících konstrukcí a staveb. Materiálové řešení je velmi jednoduché, aby vyniklo hmotové řešení domů a kvalita jeho detailů. Je použita hladká omítka v teplém šedém odstínu, terasy a niky polozapuštěných balkónů v bílé hladké omítce, v kombinaci s přírodní barevností dřevěných oken. Zábradlí balkónů a teras je navrženo z perforovaného plechu. Dojem z areálu doplňuje návrh parterových detailů – dlažba komunikace a vstupů, opěrné zdi z gabionů, a pohledového betonu, lavičky u vstupů, vstupní branky. Návrh zeleně je proveden s důrazem na funkčnost a jednoduchou údržbu. Projekt je koncepčně navržen a realizován jako energeticky pasivní. Nosná konstrukce domu je navržena v kombinaci železobetonu a vápenopískového zdiva. Na jižní fasádě jsou konzoly balkonů ve formě ISO nosníků. Obálka budovy je nadstandardně zateplena a opatřena okny s trojsklem. Okna jsou standardně opatřena předokenními žaluziemi. Byty mají centrální systém nuceného větrání s rekuperací tepla. Vytápění bytů je teplovodní, zdrojem vytápění je horkovodní přípojka.

Bytový dům Kratochvíle Stochovská

Novostavba objektu určeného k bydlení (RD a BD): Stochovská 1164/74, Praha 6
Investor: JRD Development s.r.o.
Projektant: Podlipný Sladký architekti s.r.o.
Zhotovitel: TOMA Olomouc s.r.o.

Hmotový koncept domu s 34 byty je rozdělen do dvou kompaktních třípodlažních hmot s jedním ustupujícím podlažím. Na severní straně je navržena poloveřejná obslužná komunikace a jsou zde situovány vstupy do domů. Dům vytváří svojí hmotou a umístěním hlukovou bariéru vůči vlakové trati na severní straně. Bytové jednotky jsou orientovány převážně na jih do zahrady. Jižní fasáda je výrazně prosklená a jsou zde situovány prostorné pobytové balkóny. Byty v přízemí mají soukromé předzahrádky. Součástí projektu je komunitní zahrada s pergolu a dětským hřištěm. Fasáda je navržena v kombinaci 2 odstínů hladkých omítek, hlavní hmoty jsou provedeny v bílé omítce, ustupující podlaží a meziokenní panely jsou provedeny v tmavém šedohnědém odstínu. Detail jižní fasády vytváří nepravidelně svisle členěné ocelové zábradlí balkónů. Vstupy do objektů jsou obloženy cementovláknitými deskami s výrazným barevným akcentem. Na pozemku byly nalezeny archeologické vykopávky, jejich kopie jsou umístěny jako artefakty ve vstupních halách jako připomenutí dávné historie místa. Projekt je koncepčně navržen a realizován jako energeticky pasivní. Nosná konstrukce domu je navržena v kombinaci železobetonu a vápenopískového zdiva. Na jižní fasádě jsou konzoly balkonů ve formě ISO nosníků. Obálka budovy je nadstandardně zateplena a opatřena okny s trojsklem. Okna jsou standardně opatřena předokenními žaluziemi. Byty mají centrální systém nuceného větrání s rekuperací tepla. Vytápění bytů je teplovodní, zdrojem vytápění je plynový kotel.

Stavební úpravy objektu č.p.38 Staré Křečany

Rekonstrukce: Staré Křečany č.p. 38, Staré Křečany
Investor: Obecní úřad Staré Křečany
Projektant: Archatelier s.r.o.
Zhotovitel: Stavební společnost RBK a.s.

U rekonstruovaného objektu č.p. 38 se provedlo snesení původního prostorově a staticky nevyhovujícího krovu a následně se realizovala nástavba 3.NP s mansardovou střechou. Na bočních fasádách se z důvodu zvětšení ploch bytů a na západní fasádě z důvodů oslunění bytových jednotek vytvořil vždy jeden arkýř na celou výšku objektu. Nový architektonický prvek rozbil monotónnost bočních fasád a též změní vzhled a charakter celého objektu , již to nebude malotřídní vesnická škola, ale bytový dům se sociálními byty. ZATEPLENÍ Z 1 – SOKL A ZATEPLENÍ NAD ÚROVNÍ UT-desky XPS tl. 120 mm -stávající cihelné zdivo -nopová folie – PLATON -nalepení asfaltového pásu tl. 8mm na nopovou folii -vodovzdorná stěrka – BAUMIT BITUFIX 2K -lepení desek AUSTROTHERM XPS TOP 30 FS -výztužná stěrka - BAUMIT STAR TEX + TMEL BAUMIT PRO CONTACT -penetrace a barevné sjednocení podkladu -mozaiková omítka –BAUMIT MOZAIK SKLADBY JEDNOTLIVÝCH ZATEPLOVACÍCH SKLADEB –nad úrovní soklů ZATEPLENÍ Z 3 - ZATEPLENÍ DESKAMI Z MINERÁLNÍ VLNY -stávající cihelné zdivo -lepící stěrka BAUMIT PRO CONTACT -desky TI z minerální vlny–PETRAFAS M s podélným vláknem ( λ = 0,035W/mK) - stěrková hmota - BAUMIT DUO CONTACT - výztužná tkanina- BAUMIT DUO TEX - zesílení výztuže na rozích a u rohů oken - penetrace –BAUMIT UNI PRIMER - stěrková točená omítka BAUMIT ZATEPLENÍ Z 5 -ARKÝŘE -vnitřní omítka a štuk -nové zdivo YTONG tl. 200mm -lepící stěrka –BAUMIT DUO CONTACT -lepení fasádních desek z minerální vlny –PETRAFAS M -stěrková hmota – BAUMIT DUO CONTACT -výztužná tkanina - BAUMIT DUO TEX - zesílení výztuže na rozích a u rohů oken -penetrace - BAUMIT UNI PRIMER -stěrková točená omítka BAUMIT

Administrativní a skladová hala

Rekonstrukce: Michálkovická 130, Ostrava - Slezská Ostrava
Investor: ŠMÍD STAVEBNÍ s.r.o.
Projektant: ŠMÍD STAVEBNÍ s.r.o.
Zhotovitel: ŠMÍD STAVEBNÍ s.r.o.

VKZS BAUMIT PRO systém s EPSF tl. 160 mm s povrchovou úpravou Baumit Creativ top imitace lícového zdiva

Energetické úspory v Dětském domově Úsměv, Slezská Ostrava

Rekonstrukce: Bukovanského 1355/25, Ostrava
Investor: Moravskoslezský kraj
Projektant: MIJO-STAV stavby s.r.o.
Zhotovitel: ŠMÍD STAVEBNÍ s.r.o.

V rámci stavebních úprav došlo k zateplení stávajícího obvodového pláště certifikovaným kontaktním zateplovacím systémem ETICS, kde izolant je z fasádního pěnového polystyrénu EPS s grafitem, v soklové části je izolant EPS soklový, výměně výplní za nové plastové okenní výplně a dveře. Zateplení části ještě nezateplené střešní konstrukce. Dodávka a montáž nové kotelny, venkovních žaluzií, zámečnických a klempířských prvků. Elektroinstalace, hromosvodná soustava, zpevněné plochy.

BD Dvorce I

Rekonstrukce: Kpt. Jaroše 3199, Tábor
Investor: AXR s.r.o.
Projektant: Ing. Ladislav Mládek
Zhotovitel: Stav styl CZ s.r.o.

Přestavba bývalého vojenského objektu na bytový dům.

KONGRESOVÝ HOTEL čp. 371 - STAVEBNÍ ÚPRAVY, PŘÍSTAVBA

Rekonstrukce: Akademika Bedrny 371/12, Hradec Králové
Investor: STAKO hotel s.r.o.
Projektant: Žárovka architekti
Zhotovitel: S T A K O společnost s ručením omezeným

Moderní čtyřhvězdičkový hotel vznikl rekonstrukcí a dostavbou budovy zchátralého objektu z roku 1986, který desetiletí kazil vzhled města Hradce Králové. Nová reprezentativní budova tak nejen zdobí levý břeh Labe v lokalitě Aldis, ale předně rozšiřuje ve spolupráci s kongresovým centrem turistické a kongresové možnosti krajského města. Budova EA CONGRESS HOTEL ALDIS o sedmi nadzemních podlaží nabízí ubytovací a kongresové služby na špičkové úrovni. Ve čtyřech patrech je pro návštěvníky hotelu k dispozici ubytování ve 101 nadstandardně vybavených pokojích, ve 2. nadzemním podlaží kongresové prostory s moderní audiovizuální technikou a kapacitou až 200 osob. V nejvyšších patrech budovy mohou hosté navštívit wellness centrum se saunou a odpočinkovou zónou s výhledem na město nebo využít soukromé VIP salónky s vyhlídkovou terasou. Přízemí hotelu vítá hosty recepce, stylová restaurace s barem a oddělená snídaňová restaurace. V 1. podzemním podlaží je technické zázemí hotelu a kryté parkovací stání. Interiér hotelu je citlivě laděn a zdoben originální autorskou grafikou a dekoracemi. Jednotlivé designové prvky navazují na architekturu významných osobností stavitelství v Hradci Králové Jana Kotěry a Josefa Gočára. Stavba byla projektována s důrazem na úsporu energií a využití nejmodernějších technologií. Za zmínku stojí mimo jiné moderní systém vzduchotechniky, chlazení, ovládání měření a regulace. Zajímavým konstrukčním řešením je použití systému předpínaných výztuží. Ve stropní konstrukci nad 2. NP je provedena přechodová konstrukce s železobetonovými průvlaky, železobetonovými dodatečně předpjatými průvlaky na větší rozpony a zesílenou dodatečně předpjatou deskou, umožňující přechod skeletové konstrukce na stěnový systém vyhovující dispozicím s hotelovými pokoji.

DEPO

Rekonstrukce: Za výtopnou 3194, Tábor
Investor: VAKU STAV s.r.o.
Projektant: VAKU STAV s.r.o.
Zhotovitel: VAKU STAV s.r.o.

Rekonstrukce bývalého železničního depa na ubytovací zařízení.

Zateplení rodinného domu

Rekonstrukce: Tyršova 464, Hodkovice nad Mohelkou
Investor: Pavlína Bartošová
Projektant: Fasády - Šmíd - Jana Šmídová
Zhotovitel: Fasády - Šmíd - Jana Šmídová

Kompletní zateplení staršího rodinného domu systémem Baumit Open, část Baumit Open Plus. Výroba a montáž parapetů. Zhotovení plastických šambrán u oken v přední části, dále zapuštění fasádních dvířek do fasády ( 4x ). Finální fasáda byla použita Baumit Nanopor Top, v soklové části po obvodu, marmolit Baumit. Na přání zákazníka byla zhotovena malá nika, pro panu Marii. Celková hrubá výměra : 256 m2.

RD Rudolfov

Rekonstrukce: Rudolfovská 166/3, Rudolfov u Českých Budějovic
Investor: Jakub Lošek
Projektant: Svépomocí
Zhotovitel: Jakub Lošek

Rekonstrukce historické fasády pomocí nátěru FlexaColor. Díky citlivé vybraným barvám došlo k zachování historického vzhledu stavby.

Stavební úpravy objektu č. parcely 5132, k. ú. Havlíčkův Brod

Rekonstrukce: Havlíčkův Brod
Investor: Ing. Pavel Křehlík
Projektant: STAVOTHERM- PROJEKCE, spol.s r.o.
Zhotovitel: Svépomocí

Nová fasáda byla provedena v rámci rekonstrukce bývalé kotelny na kancelářský objekt. Celý objekt byl zateplen polystyrenem tl.20cm a opatřen finální omítkou Baumit CreativTop fine včetně všech systémových vrstev. Následně byl proveden nátěr Baumit Metallic. Fasáda byla rozdělena na obdélníkové plochy , ve kterých se střídá vertikální a horizontální linkování zubovým hladítkem. Na soklovou část objektu byl použitý Baumit CreativTop Fine 0912 a Baumit CreativTop Silk0913, povrchová úprava imitace pohledového betonu, spodní část opatřena Al plechem. V poslední etapě / r.2024 / bude na připravené latě upevněn obklad z kompozitnich desek FUNDERMAX 0927 NT

Rekonstrukce a zateplení obvodového pláště Polikliniky Barrandov

Rekonstrukce: Krškova 807/21, Praha 5 - Hlubočepy
Investor: Městská část Praha 5
Projektant: BIANCO ARCHITECTS S.R.O.
Zhotovitel: Kasten, spol. s r.o.

Snížení energetické náročnosti provozu, komfortnější a modernější prostředí je výsledkem rekonstrukce polikliniky z 80. let v Krškově ulici na Barrandově. Povrchové úpravy čtyř tisíc metrů čtverečních fasád vychází z původního architektonického řešení. Budovu prozářila bílá omítka a v kombinaci s cihlovým obkladem a novým značením bylo docíleno moderního vzhledu polikliniky. V rámci úprav došlo k přesunu venkovních klimatizačních jednotek z pláště budovy na střechy objektů. Budova Polikliniky Barrandov v Krškově ulici má tvar dvou obdélníků uspořádaných do tvaru písmene „T“. Rekonstrukcí došlo k výměně oken a vstupních portálů (hliníkové profily v šedém odstínu, zasklená izolačním trojsklem s minimální hodnotou součinitele prostupu tepla U=0,9 W/m2K. Celková max. hodnota pro okenní výplně bude U=1,1 W/m2K), zateplení obvodového pláště (minerální izolant tl. 160, 100 mm s dekorativní silikonovou omítkou doplněnou obkladovými páskami pro zachování původního vzhledu), střešního pláště a teras, výměně slunolamů a klempířských prvků, výměně a doplnění klimatizačních jednotek, zateplení stropů společných prostor a chodeb včetně výměny osvětlení. Na základě provedené rekonstrukce došlo k významnému snížení energetické náročnosti budovy a úspoře provozních nákladů.

RD Karla Hampla

Rekonstrukce: Karla Hampla 460, Poděbrady
Investor: Soukromá osoba
Projektant: Soukromá osoba
Zhotovitel: Galimax s.r.o.

Zajímavé zadání na rekonstrukci fasády se objevilo v Poděbradech pro rodinný řadový dům z třicátých let minulého stolení. Dům měl původní, i když v průběhu času barevně a materiálově upravovanou fasádu. Zadání od investora a zároveň projektanta bylo zdánlivě jednoduché Maximálně zachovat původní členění fasády, ale zároveň splnit tepelné požadavky na moderní bydlení.