Přihlášené projekty

Zateplení fasády BD Dvořákova č.p. 332-336, Písek

Rekonstrukce: Dvořákova 334, Písek
Investor: SVJ v domu čp.332-336 ve Dvořákově ulici v Písku
Projektant: Renata Urbanová
Zhotovitel: Renata Urbanová

Zateplení obvodového pláště systémem Baumit DuoContact, omítka SiliporTop 1,5 odstín 226 a 575, včetně výměny klempířských prvků.

Obytný soubor AFI Tulipa Třebešín - objekt F, G

Novostavba objektu určeného k bydlení (RD a BD): K Červenému dvoru 3482/24, Praha 3 - Strašnice
Investor: AFI EUROPE Czech Republic s.r.o.
Projektant: ATELIER SMITKA s.r.o.
Zhotovitel: LIFETIME Group s.r.o.

Sedmipodlažní budova AFI Tulipa Třebešín se samostatným objektem garáží se zajímavě členitou fasádou v systému ETICS Baumit PRO MW s omítkou Baumit SilikonTop, K1,5 LIFE 0902 a R3 LIFE 0388. Projekční kancelář ATELIER SMITKA s.r.o., generální dodavatel IMOS Brno, a.s., realizace ETICS LIFETIME Group s.r.o.

Jaroslav Čižmár

Rekonstrukce: Rupruchtická 63/137, Liberec
Investor: Cizmar Investments s.r.o.
Projektant: Ing. Václav Jára
Zhotovitel: Cizmar Investments s.r.o.

„Rekonstrukce třípodlažního viladomu u které šlo zejména o snížení tepelných ztrát objektu, při zachování původního historického vzhledu, za použití uceleného difuzně otevřeného systému Baumit openPlus s finální povrchovou úpravou Baumit NanoporTop.“

V Holešovičkách 18a, Praha

Novostavba objektu určeného k bydlení (RD a BD): V Holešovičkách 18a, Praha, Praha
Investor: Petr Silovský
Projektant: Ing. arch. Michal Vondra
Zhotovitel: PROREDO s.r.o.

Novostavba bytové domu na Praze 7. Na fasádu byla vybrána kombinace dvou typů kreativních technik fasádní omítky. Kreativní omítka CreativTop byla vybrána tak, aby ladila k solárním panelům, které jsou instalovány na fasádě.

Revitalizace bytového domu

Rekonstrukce: K Sídlišti 287, Police nad Metují
Investor: Společenství pro dům K Sídlišti 287, Police nad Metují
Projektant: Michal Čapek
Zhotovitel: MOVIS Hronov, s. r. o.

Bytový dům byl zateplen systémem Baumit Star jako dodatečné zateplení již zatepleného domu. Na štítech byl použit systém StarTrack s hmoždinkami Baumit StraTrack Duplex. Ostatní plocha byla kombinací požárních pásů z MW a EPS Startherm kotvena hmoždinkami STR-U 2G. Po rozšíření balkonů o 20 cm došlo k jejich kompletní revitalizaci pomocí systému Baumacol a zasklení.

Obytný soubor Drnovská-P6, objekt A1 a B1

Novostavba objektu určeného k bydlení (RD a BD): Ostrožská Nová Ves
Investor: FINEP HOLDING, SE
Projektant: BUILDING, spol. s r.o.
Zhotovitel: Fainstav s.r.o.

Komplexní ETICS na dvou objektech obytného souboru Drnovská-P6 realizovaný firmou Fainstav s.r.o. jako subdodavatelem pro generálního dodavatele VCES a.s., investor FINEP HOLDING, SE. Použité povrchové úpravy Baumit SiliconTop K1,5 a Baumit CreativeTop Fine+broušený Pearl+Finish = imitace fasádního obkladu, výrazná finanční úspora ve srovnáním s plánovanou realizací obkladu keramickým páskem. Komplikovaně členitá fasáda s kilometry systémových lišt prováděná pod tlakem nedostatku pracovních kapacit. Ve finále realizace se kterou se můžeme chlubit.

Šantovka Living

Novostavba objektu určeného k bydlení (RD a BD): p.č. 114/17, Olomouc
Investor: Rezidence Šantovka s.r.o.
Projektant: STOPRO spol. s r.o.
Zhotovitel: BP STAVBY MORAVA s.r.o.

Šantovka Living nabízí exkluzivní bydlení v jedinečné lokalitě. Z poloostrova mezi řekou Moravou a Mlýnským potokem je vše důležité ve městě Olomouci na dosah ruky. Zvolte bydlení ve vysokém standardu v samém srdci Olomouce, přesto však přírodě a zeleni. Pro povrchovou úpravu byly použity glitry (karbid křemíku) na tmavé omítce PuraTop , odstín RAL 7016. Dále byly navrhnuty dilatační profily MOVI 440 (fy. HPI) pro oddilatování balkónů s ohledem na průhyby, které byly spočteny metodou konečných prvků..

Rezidence Jalůvčí

Rekonstrukce: Srní 22, Děčín XVII - Jalůvčí
Investor: soukromá osoba
Projektant: Ing. Hana Víchová
Zhotovitel: STAVBY JOŽÁK s.r.o.

Stavbou došlo k rekonstrukci zchátralé budovy bývalého hostince z konce 19.století. Ten díky velkému, krásně zdobenému tanečnímu sálu později sloužil i jako kulturní dům a sokolovna. Byla provedena kompletní rekonstrukce objektu. Došlo k dispozičním úpravám interiéru, vznikly zde bytové jednotky. V rámci stavby došlo k zateplení celého objektu. Přilehlý pozemek prošel revitalizací, vznikla zde plocha pro parkovací stání a plocha zahrady.

RD Pos

Novostavba objektu určeného k bydlení (RD a BD): Zádub - Závišín, Zádub
Investor: Jiří Pos
Projektant: Anna
Zhotovitel: Simply Invest, rodinné domy s.r.o.

Jedná se velmi specifický RD navrhnutý dle přání zákazníka. Během výstavby se vše doladilo dle pokynů architektky . Na fasádě byly použity 3 druhy materiálu.

RD Čiháková

Novostavba objektu určeného k bydlení (RD a BD): Hory 287, Hory u Jenišova
Investor: Mirka Čiháková
Projektant: Martin Beer
Zhotovitel: Simply Invest, rodinné domy s.r.o.

Jedná se o novostavbu RD se sendvičových panelů. Realizace kompletně na klíč.

Zateplení rodinného domu

Rekonstrukce: Albrechtice v Jizerských horách 233, Albrechtice v Jizerských horách
Investor: Miroslav Balatka
Projektant: bez projektanta
Zhotovitel: Evosa spol. s r.o.

Rekonstrukce rodinného domu u které šlo zejména o snížení tepelných ztrát objektu, při zachování původního vzhledu venkovské chalupy za použití difuzně otevřeného systému Baumit open s finální povrchovou úpravou Baumit NanoporTop

Sociální bydlení města Liberce, Bytový dům E

Rekonstrukce: Orlí 139/5, Liberec 3
Investor: Statutární město Liberec
Projektant: Design 4 - projekty staveb, s.r.o.
Zhotovitel: První podještědská stavební spol. s r.o.

Předmětem plnění byla kompletní rekonstrukce stávajícího 5ti podlažního bytového domu, kde z původních 6ti bytů vzniklo konstrukčními a dispozičními úpravami nově 12 bytových jednotek. Stávající objekt byl ve velmi špatném stavebnětechnickém stavu a tak bylo nutné v rámci rekonstrukce provést poměrně velký rozsah bouracích a demontážních prací, výměnu či zesílení některých nosných konstrukcí (všechny stropy, krov), kompletně nové zdivo 4.NP, jakož i sanaci suterénního zdiva (chemická injektáž, odkopání a opatření vnějšího líce obvodových zdí tepelnou izolací a hydroizolací). V rámci rekonstrukce/přestavby došlo též k zásadnímu vylepšení tepelně-technických parametrů objektu. Dále došlo k rekonstrukci obvodového pláště zateplovacím systémem Baumit Star Resolution s izolantem z fenolické pěny, zatraktivněnou profilovanými šambránami a římsami.

Rezidence Libeňský park

Novostavba objektu určeného k bydlení (RD a BD): Vojenova, Praha
Investor: CENTRAL GROUP Nové Pitkovice III, a.s.
Projektant: CENTRAL GROUP
Zhotovitel: CASADOMANI, s.r.o.

Rezidence Libeňský park se nachází v moderní a rychle se rozvíjející lokalitě Prahy 8, v širším centru metropole a doslova jen pár kroků od stanice metra B – Palmovka. Ve třech energeticky úsporných domech je celkem 156 nadstandardních bytů s efektivními dispozicemi 1+kk až 4+kk. Originálně architektonicky řešené domy mají dřevěná eurookna a skleněná zábradlí na balkonech. Nadstandardně je navržena i fasáda domů s cihelnými pásky deskami cembrit a systémem KZS od firmy Baumit. Všechny byty mají balkon, terasu, lodžii nebo předzahrádku. Přímo v bytovém areálu vznikne malý park.

RD Sedlákovi, Velké Skaliny

Novostavba objektu určeného k bydlení (RD a BD): Velké Skaliny, Velké Skaliny
Investor: p. Sedlák
Projektant: -
Zhotovitel: Josef Vobr

Citlivě provedená realizace fasády na novostavbě RD v Novohradských horách. Vzhledem k blízkému okolí souznějícímu s přírodou se investor rozhodl k částečnému využití CreativTopu v imitaci dřeva.

Soubor RD Hrdějovice

Novostavba objektu určeného k bydlení (RD a BD): U Keramičky, Hrdějovice
Investor: EUROINSTAL CZ, s. r. o.
Projektant: -
Zhotovitel: EUROINSTAL CZ, s. r. o.

Finální povrchová úprava SilikonTop v čistě bílé barvě s lokálním zvýrazněním pomocí CreativTopu v imitaci dřeva a následným přetřením a dotónováním pomocí Lasur 735 L