Bytový dům novostavba

Fasáda s vlastním rukopisem

Jako si ženy vybírají auto podle barvy a elegantního vzhledu, první co nás na domě upoutá je jeho exteriér. Své estetické cítění při zařizování bydlení uspokojujeme nejen výběrem dekorativních prvků, ale především vkusně zvolenou barevnou kompozicí. Pokud při svých procházkách mineme tak elegantní objekt, jakým je komplex viladomů Štěrboholské terasy, zpomalíme, abychom si jej mohli důkladně prohlédnout. Potvrzujeme tím rčení, že fasáda dělá dům. Koncept druhé etapy viladomů uspěl v náročné konkurenci soutěže Fasáda roku, pořádanou pod hlavičkou nejznámějšího výrobce fasádních systémů, společnosti Baumit. Harmonickou stavbu založenou na jednoduchých pravoúhlých tvarech s minimálním množstvím detailů podtrhuje vytříbená barevná skladba s vyváženými proporcemi.

Výstavbu ukázkového rodinného bydlení v blízkosti klidného centra Prahy si vzal pod svá křídla Atelier P.H.A., jenž byl za své projekty v minulosti oceněn např. i cenou Grand Prix Interier roku. A ani letos nezůstala píle společnosti bez odměny. Letošní ročník Fasády roku přinesl Atelieru P.H.A. třetí místo v kategorii Novostavby. „Při realizaci projektu jsme měli od architektů jasně zadáno, jak má omítka vypadat. Při vyhodnocení všech požadavků na barevnost a technickou stránku materiálů u nás s přehledem zvítězila nabídka našeho dlouholetého partnera, společnosti Baumit, s jejímž servisem máme ty nejlepší zkušenosti,“ poukazuje stavbyvedoucí štěrboholských viladomů, pan Radovan Čambor.

Kouzlo místa

Moderní architektura rozrůstající se zástavby viladomů ctí okolní prostor v podobě nízké rodinné zástavby a spojuje tak kvalitní prostředí pro bydlení s účelnou architekturou. Pás zeleně poblíž areálu s oplocenými zahrádkami vytváří přívětivou atmosféru a pro mladou rodinu se stává místem, kde mohou rodiče bez obav nechat svým dětem volnost při objevování světa.

Atraktivní prostředí si vyžádalo nadstandardní provedení stavby. Bytový dům byl vyzděn a zateplen kontaktním systémem s kombinací polystyrenu a minerální vlny tloušťek 10 cm, který byl lepen pomocí vysoce paropropustné stěrky z řady Baumit ProContact.

Tvůrčí jiskra

Na fasádách realizovaných společnosti Atelier P.H.A spatříte barevnou stínohru výhradně z omítek produktové řady Baumit. Odpověď na otázku, proč se fasádní systémy Baumit staly poznávací značkou realizovaných staveb Atelieru P.H.A, jsme se dozvěděli od pana Čambora: „Naše společnost se zabývá jak projektovou činností, tak i samotnými realizacemi vlastních investičních projektů, a proto dokážeme pružně reagovat na poptávku trhu a estetický vkus zákazníků, kteří požadují originální vzezření svých příbytků. Baumit má nepřebernou škálu barevných vzorníků, ze kterých se snažíme vybírat neotřelé barvy, které jsou v dokonalé harmonii s architektonickým pojetím našich staveb.“

Pan Čambor si pochvaluje výhody při práci na projektu, který celý zaštituje jen jedna akciová společnost. „Takto vymyšlený koncept přináší komfort jak nám stavebníkům, tak klientům. Při řešení konstrukčních záležitostí se můžeme rovnou obrátit na naše projektanty a rychlou interní komunikací se dohodneme na dalším postupu. Náš klient si může naplánovat místo pro život podle vlastních představ, které jsem schopni díky vzájemné provázanosti hravě zapracovat. Jako je fasáda považována za vizitku domu, vstřícnost ke klientovi je zase vizitkou naší společnosti. Proto sázíme na osvědčené prémiové značky jako je Baumit, které dokážou objekt pozvednout na hotový klenot, který svou barvu drží i po letech “ vysvětluje stavbyvedoucí důvod, proč zůstávají věrní společnosti Baumit.