Rodinný dům novostavba

Městský dům pro komfortní život

Rodina se dvěmi dětmi si splnila sen o komfortním bydlení, které se dokonale přizpůsobilo aktivnímu životu jeho obyvatel. Dvoupodlažní stavba, jenž se zrodila z aktivní spolupráce klienta s realizačním týmem, poskytuje rodině zázemí v příjemném prostředí s velkými okny, které dovnitř propouští maximum světla. Důkazem kavlit tohoto objektu je i první místo v soutěži Fasáda roku 2010 v kategorii Novostaveb a zvláštní ocenění v kategorii Rodinný dům. Soutěž pořádá jedenáctým rokem společnost Baumit, renomovaný výrobce komplexních fasádních systémů, která ocenila na projektu kompaktnost soudobé architektury s vyváženými proporcemi. Moderní stavba na první pohled zaujme svým zasazením do okolní zástavby a menšího městského pozemku, kombinací světlé fasády s modřínovými obklady a promyšleným dispozičním řešením. Nový rodinný dům, který vyrostl v pražské čtvrti Modřany, dostal do vínku tři příznivé faktory. Osvícené investory, zkušené architekty a stavební firmu, která dbá na detaily.

Představa investorů o budoucím bydlení byla celkem jasná. Chtěli pohodlný dům pro čtyřčlennou domácnost, který bude plně akceptovat životní styl rodiny. Podstatou jejich domu neměl být okázalý architektonický styl, ale užitná hodnota domu.

Dispoziční řešení vznikalo krok za krokem

Při prohlídce domu lehce poznáte, zdali si investor s realizační firmou porozumněli. V případě nominovaného domu panovala shoda nadmíru přínosná. Ukázkou bezvadné spolupráce je přizpůsobení projektu malému pozemku se svahem, který předurčil budoucí dispozici domu. Čtyřčlenná rodina v něm má vše, co pro svůj chod potřebuje, nic není neúčelné a zároveň má každý své soukromí.

Základním konceptem bylo využít svah tak, aby s ním dům maximálně splynul. Oříškem pro architekty bylo zpracování návrhu, který propojuje svažitý terén s malým pozemkem. Úkolu se zhostili celkem tři projektanti, kteří si chytře poradili se zapuštěním v zemi. Vzhledem k 45% zastavenosti pozemku zbylo jen minumum prostoru pro manipulaci s přesunem zeminy a skalního podloží. Tato skutečnost kladla na realizační firmu vysoké nároky v podobě podrobného naplánování každé jednotlivé etapy výstavby a přesné organizaci dílčích prací.

Mimořádná symbióza

Výsledek každého projektu samozřejmě záleží také na kvalitě stavebních prací. Bez firmy, která jde do realizace s nadšením, by dobrý produkt nemohl vzniknout. Stavební firma Foukal, s.r.o., si při realizaci stavby musela pečlivě hlídat každý detail. Pan Foukal se vždy po nějaké době vrací na místo činu se svou termokamerou. „Vždycky mám dobrý pocit, když se postupem času potvrdí, že věci, které jsme na stavbě vytvářeli s nějakým záměrem, fungují, jak mají,“ objasňuje svou posedlost po přesnosti.

Jednatel firmy Foukal s.r.o., pan Petr Foukal při své práci dbá na vzájemnnou komunikaci se svými klienty, která napomáhá dobře odvedené práci. „Nevybíráme si projekty, které budeme dělat ale klienty, pro které budeme pracovat. Často firmy zapomínají na to, že klient není protihráč ale spoluhráč,“ objasňuje pan Foukal. Tento přístup vysvětluje, proč jeho firma ani v době krize nemá díky svým stálým klientům nouzi o zakázky.

„Na prvním místě je u nás kvalita. Když jdeme do výběrového řízení, tak se nesnažíme ho vyhrát na úkor kvality tím, že snížíme cenu. Máme své zásady a proto raději o zakázku přijdeme, pokud víme, že bychom si jí nemohli dovolit udělat tak precizně,“ říká Petr Foukal.

Servis šetří čas

Novostavba byla postavena ze zdiva Porotherm a na izolaci obvodových stěn byl použit 15centimetrový polystyrenový zateplovací systém Baumit. Pan Foukal při zateplování vždy sází na prémiové materiály. Přístup firmy je zvláštní kombinací moderního přístupu a konzervativismu. „Na stavbách pro naše klienty si nemůžeme dovolit žádné experimenty a sázíme na prověřené systémy a materiály. Na vlastních stavbách si ale průběžně ověřujeme různé novinky a nové technologie,”pokračuje pan Foukal. Proto i na fasádě oceněného rodinného domu najdeme kvalitní silikonové omítky Baumit  v kombinaci s provětrávaným zateplením s obkladem  z mořínových laťek, které dodávají moderní stavbě přívětivý ráz.

Majitel stavební firmy již patnáct let na fasádní práce používá výhradně produkty od Baumitu. „Pro jeho historii a servis se na něj můžu vždycky spolehnout. Protože skoro vždy řeším projekty na míru, je pro mě velmi důležité, že si můžeme nechat namíchat barvu dle svých vlastních barevných návrhů.“

Čas jsou peníze, a proto se každý snažíme si svoje úkoly naplánovat tak, abychom se vyhnuli zbytečným ztrátám. Podpora v podobě vlastního technického zástupce je pak pomocnou rukou navíc. „I já mám u Baumitu svého zástupce a jeho přístup nám šetří čas. Stalo se nám, že jsme si u Baumitu objednali speciální stěrku na podlahu, kterou jsme potřebovali dostat opravdu na poslední chvíli. Šlo nám o urgentní zakázku, na  které jsme měli začít ještě týž den pracovat. Stěrka ale nebyla v Baumitu skladem, přesto nám vyšli maximálně vstříc. Baumit neváhal a okamžitě se rozjel pro pytle speciální stěrky do svého výrobního závodu v Rakousku. Svým operativním a maximálně vstřícným jednáním, se nám Baumit postaral o dodržení termínu pro naše klienty,” vyjmenovává pan Foukal další argument, proč s fasádami, omítkami a potěry neexperimentuje a sází na jistotu se jménem Baumit.