Cena médií

Rodinný dům, Písek

Realizátor: SALVETE spol. s r.o., Strakonice
Architekt/projektant: PK-projekt s.r.o., Ing. Pavel Kouba

Jednoduchá elegance, vysoká kvalita a dokonalý komfort bydlení

 

Novostavba rodinného domu v Písku splňuje na první pohled kritéria pro vyšší standard rodinného bydlení. Jednoduchá elegantní stavba, odkazující k neofunkcionalistickému stylu, odráží snahu investora, projektanta i realizační firmy o vytvoření krásného a komfortního místa pro aktivní rodinný život. Kultivovaná kompozice s vyváženou kombinací barev i materiálů zajistila budově nadčasový vzhled.

Celkové řešení objektu je natolik zdařilé, že rodinný domek obdržel Cenu mediální poroty v soutěži Fasáda roku 2011. Soutěž pořádá již dvanáctým rokem společnost Baumit, renomovaný výrobce komplexních fasádních systémů, a za tuto dobu si vydobyla postavení prestižního ocenění na poli stavebnictví a architektury.

 

Kvalitní materiály a precizní realizace


Jednoduchá a účelná krása novostavby rodinného domu v Písku. Dominantní bílé tóny fasády se citlivě snoubí s šedými plochami a elegantními dřevěnými obklady z cedrového dřeva.

Zadání investora bylo jasné: vytvořit tradiční masivní dům bez okázalých specifik a experimentů, krásný ve své jednoduchosti, s důrazem na provozní a energetickou úspornost. Obrátil se proto na stavební společnost Salvete, která se specializuje především na region Písek, Strakonice a Volyně a těší se zde velmi solidnímu renomé.

Přestože společnost Salvete se prakticky neúčastní veřejných výběrových řízení a patří spíše k dražším v regionu, nemá ani v současné době nouzi o zákazníky. Rozpočtář společnosti Jakub Mikeš k tomu podotýká: "Občas se nám stane, že se zdá potenciálnímu zadavateli naše cena příliš vysoká. Je však běžné, že mnozí z investorů, kteří upřednostnili levnější nabídku konkurence, nejsou s výsledkem spokojeni a obracejí se na nás, abychom dodatečně napravili, co jiní pokazili. Ve výsledku tedy zaplatí mnohem více. My používáme pouze takové materiály, o kterých bezpečně víme, že fungují a zajistí spokojenost majitele, a tím i dobré reference naší společnosti. A vzhledem k tomu, že působíme v poměrně malém regionu, kde se zprávy mezi lidmi šíří velmi rychle, nemáme díky kvalitním referencím ani v dnešní době nouzi o zákazníky."

 

Silikonová omítka – jednolitá a čistá


Pro novostavbu rodinného domu v Písku byl použit zateplovací systém Baumit Pro s minerálním izolantem tloušťky 100 mm a silikonová omítka. Díky ní se fasáda nešpiní, je snadno omyvatelná a vykazuje optimální difuzní vlastnosti.

Při realizaci novostavby rodinného domu v Písku byl využit zateplovací systém Baumit Pro s minerálním izolantem tloušťky 100 mm a silikonová omítka. Tu stavaři společnosti Salvete tradičně preferují z důvodu vyšší paropropustnosti, trvanlivosti a snadné omyvatelnosti. S výrobky Baumit učinili za dvacet let své existence řadu dobrých zkušeností. "Vyhovuje nám vysoká kvalita výrobků, která odpovídá filozofii naší firmy," podotýká Jakub Mikeš. "Vrchní omítka vypadá opravdu dobře, je jednolitá, souvislá a čistá. Oproti jiným omítkám je Baumit zcela bez kocourů. Cenově je přitom srovnatelný s méně kvalitními materiály. Abychom dokonale vyhověli přání investora, který bazíroval na vysloveně precizním provedení každého detailu, sáhli jsme k osvědčené značce, a proto veškeré směsi použité na tento rodinný dům pocházejí z produkce značky Baumit."

 

 

 

 

 

Komfortní místo pro spokojený rodinný život


Novostavba rodinného domu v Písku byla precizně provedena do nejmenších detailů. Spojení světle šedé omítky a tmavých garážových dveří působí velmi elegantně.

Výsledkem stavebních prací je jednoduchý, ale elegantní rodinný dům, ve kterém se jeho obyvatelům pohodlně žije. Nadstandardnímu komfortu jsou podřízeny také vnitřní dispozice objektu a řešení interiérů, např. nábytek z tropického dřeva v koupelně nebo shoz na prádlo rovnou do prádelny. I z těchto detailů je vidět, že majitel na kvalitě nešetřil. "Spolupráce s investorem, který se nebojí vynaložit adekvátní prostředky za prvotřídní jakost materiálu i stavebních prací, je pro nás vždycky radost," říká Jakub Mikeš. "Perfektní výsledek je totiž nejen v jeho, ale především v našem zájmu. S nadsázkou lze říci, že stavební firma, která nemá stovky zaměstnanců, si dnes nemůže dovolit vydržovat pracovníky reklamačního oddělení. Proto je po všech stránkách výhodnější stavět tak, aby žádné reklamace nevznikly."