Novostavba nebytového objektu

 V této kategorii byly nominovány tyto soutěžní práce:

Novostavba nebytového objektu – vítěz

Centrum pro handicapované studenty se studentským klubem Jihočeské university v Českých Budějovicích: Branišovská 1645/31A, České Budějovice
Investor: Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Projektant: Atelier Dvořák architekti
Zhotovitel: Spilka a Říha s.r.o.
ID: 526

Elegantně působící architektura přízemního pavilonu zasazená do parkově upraveného prostředí kombinuje svými proporcemi vylehčeně působící markýzu z pohledového betonu se svislými stěnami střídající prosklení v černých rámech na celou světlou výšku se světlými omítnutými částmi obvodového pláště. Kombinace těchto materiálů (pohledový beton, sklo, omítnutá zeď) se ukazuje jako dobrá volba. Přispívá k tomu i řemeslně zvládnuté provedení omítkové směsi Baumit CreativTop- Fine s jemným zrnem 1 mm. Materiálům vyšší kvalitativní řady se tak dostává odpovídající péče při jejich aplikaci na stavebním díle.

 

Novostavba nebytového objektu

 

Přístavba polyfunkčního domu: Antala Staška 1356/76, Praha 4
Investor: Orthotes, s.r.o.
Projektant: Roháč Stratil
Zhotovitel: PEZESTAV s.r.o.
ID: 462

Jedná se o polyfunkční budovu. Celý projekt je stavební úpravou a přístavbou. V nově přistavované části převažuje půdorysnou plochou funkce nebytová. Jedna se o soukromou lékařskou praxi. Lékařská praxe je v přízemí a 2. nadzemním podlaží. V přízemí je samostatný vstup. Ve 3. nadzemním podlaží je byt. Byt je přístupný z vedlejší rekonstruované části celku.

 

 

Novostavba nebytového objektu

Polyfunkční dům STEP: Malletova 1141/4, Praha 9
Investor: IC HOTELS a.s.
Projektant: A.S.S.A. architekti s.r.o.
Zhotovitel: STAV-ING s.r.o.
ID: 492

Novostavba Polyfunkčního domu je šestipodlažní budova. Je složená ze tří pater parkovacího domu, jedno patro je využíváno jako hotel a zbylá dvě patra fungují jako administrativní prostory.