Fasáda roku

Jubilejní 20. ročník soutěže Fasáda roku je vyhlášen!

Jste nadšeni z pohledu na fasádu Vašeho domu, kterou jste nedávno dokončili nebo ji brzy dokončíte? Pak máte jedinečnou možnost přihlásit právě tento svůj projekt do soutěže Fasáda roku 2023, ve které je odměnou nejen 50 000 korun, ale také cena v podobě umělecké sošky Fasádea.    

Pokud jste využili při realizaci své fasády materiály Baumit a dokončili jste jí na území České republiky v roce 2021, 2022 nebo plánujete její dokončení nejpozději v lednu 2023, pak rozhodně neváhejte s vyplněním elektronické přihlášky do této soutěže.

Fasáda roku je veřejnou soutěží, jejímž cílem je vyhodnotit kvalitně a zdařile realizované stavby z hlediska fasádního pláště. Podrobné podmínky soutěže obsahují její přesná pravidla .

Soutěž je vyhlášena ve čtyřech kategoriích:

  • Novostavba objektu určeného k bydlení (RD a BD)
  • Novostavba nebytového objektu
  • Rekonstrukce
  • Rekonstrukce historického objektu

Přihlášky do soutěže jsou přijímány pouze v elektronické formě vyplněním formuláře, a to od 1. 10. 2022 do 31. 1. 2023.

Přihlašování bylo ukončeno.

Po uzávěrce došlých přihlášek nominuje porota v každé kategorii tři stavby, které postoupí do finále. Slavnostní vyhlášení vítězných staveb proběhne v dubnu 2023.

Těšíme se na pohledné, designové i tradiční fasády, a to na nových či sanovaných objektech. Nezapomeňte na přiložení požadovaných fotografií Vašeho projektu – detaily na fotodokumentaci jsou uvedeny v pravidlech soutěže.